Kedimin hastalığı ve kuru mama

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
1 ay once evimizde 2 tane 2 haftalık yavru kedi bulduk. Annesi bırakıp gitmiş, daha önce hiç kedi bakmadım o yüzden zorlanıyorum. Once ic parazit oldular veteriner hekim yardımıyla atlattık. Birkaç gün önce de karma 1 aşılarını yaptırdım ama asidan sonra kızımda hapşırık ve burun akıntısı başladı. Salgın yüzünden çok dışarı da çıkmak istemiyorum, evde yapabileceğim bir şey var mı? Beslenmeleri de parazit olduklarında veteriner tavuk vermemi söyledi, ondan sonra mamayi tamamen unutup sadece tavuk istediler. Veteriner tavuğu kesmemi söyleyince azar azar kestim ama mamayi sadece cok aciklarinda az miktarda yiyorlar.

Ekli dosyalar

• IMG_20200426_193648.jpg
    IMG_20200426_193648.jpg
    194.8 KB · Görüntüleme: 58
  • IMG_20200408_164751.jpg
    IMG_20200408_164751.jpg
    401.7 KB · Görüntüleme: 61
  • IMG_20200410_151815.jpg
    IMG_20200410_151815.jpg
    161.3 KB · Görüntüleme: 63

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kedilerde burun akıntısı ve hapşırık ilaçsız pek geçmiyor, evde yapılacak bir şey de olmuyor. Daha küçükler, mama onlar sert geliyor olabilir. Tavuk suyuyla yumuşatabilirsiniz. Büyüdükçe tavuk suyunu azaltırsınız.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Konu başlığınız değiştirildi ve uygun kategoriye taşındı.

Aksi hâlde yardım konularında “acil, bakar mısınız, merhaba, emoji vb.” başlıklar açanlar öncelikle uyarılıp daha sonra uzaklaştırılacaktır. İyi forumlar dileriz.

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
Onu denedim ama sadece tavuk suyunu içip mamaya yine dokunmuyorlar. Baska mama da denedim :(. Onerileriniz için teşekkür ederim

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Hangi markaları kullanmıştınız?

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
Su an kullandığım marka unique baby cat tavuklu maalesef diğerinin markasını hatırlamıyorum, uzun zaman önce bitmişti

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
2 aylık olana kadar yumuşak besinlere devam edin derim. Her öğüne biraz kuru mama da ekleyin. 2. aylarında tam anlamıyla geçişe başlarsınız. Yumuşak ödül mamaları da tercih edebilirsiniz.

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
2 aylık olana kadar yumuşak besinlere devam edin derim. Her öğüne biraz kuru mama da ekleyin. 2. aylarında tam anlamıyla geçişe başlarsınız. Yumuşak ödül mamaları da tercih edebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim İlginiz icin

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz seve seve cevaplarım :)

emtoprak4294

Yeni Üye
Kedi Dostu
yavrular için tavuklu yaş mama yada tavuklu konserve alıp karıştırarak da verebilirsiniz. kuru mamalar yavrular için sert geliyor olabilir. kedi bakımı için tek yönlü yani sürekli aynı tür beslemek yerine dönüşümlü olarak öğün öğün farklı besinler kullanmanızı öneririm. diğer türlü sürekli alıştıkları besinleri istiyorlar. hatta başka birşey yemiyorlar bile bu da üzüyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
yavrular için tavuklu yaş mama yada tavuklu konserve alıp karıştırarak da verebilirsiniz. kuru mamalar yavrular için sert geliyor olabilir. kedi bakımı için tek yönlü yani sürekli aynı tür beslemek yerine dönüşümlü olarak öğün öğün farklı besinler kullanmanızı öneririm. diğer türlü sürekli alıştıkları besinleri istiyorlar. hatta başka birşey yemiyorlar bile bu da üzüyor.
Marka onerir misiniz? Bir de konserve mama deneyeyim, teşekkür ederim önerileriniz icin :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kişi artık sizinle iletişime geçemez lakin ben bir şeyler önerebilirim :)
Schesir ve Nutri Feline et oranı yüksek kaliteli yaş mamalardır.

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
Kişi artık sizinle iletişime geçemez lakin ben bir şeyler önerebilirim :)
Schesir ve Nutri Feline et oranı yüksek kaliteli yaş mamalardır.
Satın alıp deneyeyim o zaman :) teşekkür ediyorum cok ilgili bir sitesiniz kesfettigim icin cok mutluyum :)