Kedimin Hastalığı Ne Olabilir?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Midnight

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba herkese. Kedimde bugün huzursuzluk var miyavlıyor ara ara. Tuvaletini öğlen temizlemiştim akşama kadar hiç yapmamış. Sırtını okşadığımızda belini yere eğiyor ve poposunu dışarı çıkarıyor. Arka ayaklarının karın kısmı tarafı iki taraflı şişmiş. 3 gün önce ödül maması bonacibo vermeye başladım severek yiyordu. Ondan dolayı kabız olduğunu düşünüyordum ama vajina kısmından da parlak sıvı geliyor.

veterinere olayı anlattım kabız olabilir dedi ve lavma işlemi yaptı ağızdan da sıvı verdi. Eve geldik 2 dk sonra tuvaletine girdi biraz kaka ve çiş yaptı. Arkasına biraz kustu. İçirilen ilacı çıkardı.Ama hala huzursuz ve şişliği var. Bende huzursuzum. Fikri olan var mı yada daha önce yaşıyan.
Kedim 4 5 aylık. Maması Proplan kitten.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
İlacını çıkardığı için veterinerden ilaç dışında bir seçenek isteyebilirsiniz. Kabız olma ihtimali yüksek, bunun için zeytinyağı içirmenizi tavsiye ederim işe yarar genellikle.

Midnight

Hayvansever
Kedi Dostu
İlacını çıkardığı için veterinerden ilaç dışında bir seçenek isteyebilirsiniz. Kabız olma ihtimali yüksek, bunun için zeytinyağı içirmenizi tavsiye ederim işe yarar genellikle.
Tekrar kakasını ve çişini yaptı. Rahatlamış gibi duruyor gözlemliyorum şimdilik. Bakalım geçmezse işetişime geçeceğim.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Kabızlık durumu varsa su içmesini de gözlemleyin az su tüketiyor olabilir.