Kedimin geçmeyen mama alerjsi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Senavak

Hayvansever
Kedi Dostu
Veteriner hipoalerjenik mamaya geçersek düzeleceğini söyledi. Ama hala kaşıntı devam ediyor. Sürekli bacaklarının arkalarını yalayıp ıssırıyor. Tüy dökülmesi ek olarak yok. Yani 2 3 ay önce tavuk alerjisinden olan tüy dökülmeleri kel bölgeler hala var geçmedi tabi ama . Yeni oluşmadı. Acaba tozdan kaynaklı bir alerji mi? Ne yapcbilirim ?
Veteriner 5 gün gözlemleyin tüy dökülmesi artarsa getirin demişti 5. gün artmadı . Ama dökülen yerlere baktım hafif kabartılar var

Çözüm
Anal kesenin dolup dolmadığını dokunarak hissedebilirsiniz. Eğer şişmişse gecikmeden boşaltılmasında fayda var. Advance mamanın içerisinde mısır da bulunuyor. İçerdiği mısırdan dolayı kediniz iyileşme göstermiyor olabilir. Advance yerine daha kaliteli mamalar tercih etmenizi öneririm. Brit Care alerjik kediler için tercih edilebilecek iyi bir markadır. Bu markayı denemenizi öneririm.

Senavak

Hayvansever
Kedi Dostu
Şimdi de anüsünden sarı akıntı geldi neden olabilir

Ekli dosyalar

• IMG_20210522_125753.jpg
    IMG_20210522_125753.jpg
    3.3 MB · Görüntüleme: 18

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Sarı akıntı kızgınlıkla bağlantılı bir akıntı olabilir. Hangi mamadan hangi mamaya geçtiğinizi de yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz. :)

Senavak

Hayvansever
Kedi Dostu
Sarı akıntı kızgınlıkla bağlantılı bir akıntı olabilir. Hangi mamadan hangi mamaya geçtiğinizi de yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz. :)
Kızgınlık akıntısı değil. Anal keseden geldi sanırım kendini boşaltmış oluyor normal mi. Advenje somonlu az tahıllı mama kullanıyoruz şimdi.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Anal kesenin dolup dolmadığını dokunarak hissedebilirsiniz. Eğer şişmişse gecikmeden boşaltılmasında fayda var. Advance mamanın içerisinde mısır da bulunuyor. İçerdiği mısırdan dolayı kediniz iyileşme göstermiyor olabilir. Advance yerine daha kaliteli mamalar tercih etmenizi öneririm. Brit Care alerjik kediler için tercih edilebilecek iyi bir markadır. Bu markayı denemenizi öneririm.

Çözüm

Senavak

Hayvansever
Kedi Dostu
Aslınds sorum anal kesenin kendiliğinden boşalması normal miydi? Alıcam pazartesi mama. Bugün yasaktan gidemiyorum

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Anal kese stres ve korku anlarında kendiliğinden boşalabilir. Akan sıvı kötü kokulu muydu?

Senavak

Hayvansever
Kedi Dostu
Anal kese stres ve korku anlarında kendiliğinden boşalabilir. Akan sıvı kötü kokulu muydu?
Evt veterinere sordum normal dedi yuppi.
Mamayı da pazartesi değiştiricem. Brit care ya da felicia alıcam . Alerji için felicia baya iyi yazmışlar yorumlarda. Haftasonu da kendim amma yaparım bebeğime.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Felicia kaliteli bir mama değil maalesef. İçeriğinde gerçek et yok, Felicia tercih etmeyin derim.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Brit Care hipoalerjenik tavsiye ederim ben kullanıyordum Acana'ya geçtim sırtının bir yerinde kellik oluştu ve çok fazla tüy dökmeye başladı tekrar Brit Care'e döndüm.