KEDİMİN DIŞKISINA BASMA SORUNU

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

omeryetgil

Hayvansever
Kedi Dostu
Negatif düşünceli değilim gerçekçiyim. 16 yıldır pet bakıyorum. Bu konularda yeterince tecrübem var. İnsanları uyarmak gerekir yoksa o hayvanlar sokaklara atılıp sahipsiz kalıyorlar.

Siz de şu uyarılara sürekli karşı çıkacağınıza neden böyle şeyler yazdığımı bir düşünebilseniz keşke.

Açtığım konunun içini saçma sapan uyarılarınla doldurdun sağol. Varsa bir uyarın özelden yazarsın konuyu kirletiyorsun. Düşünme, yorumlama, üslup ve empati konularında senden daha donanımlı olduğum eminim. Gereken uyarıları yaptın artık lütfen konuyu kirletme.

cleanton

Yeni Üye
Kopek Dostu
Kimseyi azarlamıyorum düşüncelerimi yazıyorum. Esas sizin tarzınız azarlama tarzı. Onu yazma bunu yazma şeklinde. Mesela şimdi de "saçma sapan uyarılar" gibi bir ifade yazmışsınız. Size saçma sapan gelebilir ama bir sene sonra olacakları yazıyorum.

Eşinizin "çok titiz" olduğunu yazmasanız konuya yazmazdım. "Çok titiz" ifadesinden sizin ile benim anladığım anlaşılan epey farklı.

Elbette kediniz kakasına basıyorsa bu olmaması gerek bir durumdur. Bunun önüne geçmek için "titiz" ya da "çok titiz" olmaya gerek yok.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@cleanton, sorun düşüncelerini yazman değil, düşüncelerini nasıl yazman. Elbette bu şekilde yaz veya yazma diyeceğim. Herkese ukala bir şekilde tavır sergilersen burada benim uyarmam gerekecek.

Diğer mesajlarına dön bir bak, aynı şekilde sana yazılsaydı tepkin nasıl olurdu? Bu sitede konuşma tarzınızı düzeltin, bilginiz var ise paylaşın saygı duyarız ama ukala tavırlar sergileyip egonuzu tatmin etmeye çalışmanıza izin vermem.

omeryetgil

Hayvansever
Kedi Dostu
Yok ya ben artık sana cevap vermiyorum. Değmez... Adminlerden ricam konunun dışında benim ve arkadaşın yazdıklarının silinip gerekli ve faydalı kısımların kalması. Boşuna laf kalabalığı kalmasın ortada.

omeryetgil

Hayvansever
Kedi Dostu
Tekrar merhaba. Tuvaleti 4-5 gündür açık şekilde deniyoruz ancak bugün yine bastı dışkısına ve temizlik aracı olarakta fayansları kullandı 😀 daha farklı ne yapmam lazım acaba? Tuvaletini kapamadım yine açık şekilde deniyorum. Büyüdükçe geçer mi ki? Sanırım tuvaletin içinde dönmeyi beceremiyor.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tuvaleti büyütmeyi deneseniz olur mu? Pet shoplarda satılan tuvaletler yerine büyük bir leğen vs. alıp koyarsanız daha çok iş görür hem de rahat girip çıkar :)

omeryetgil

Hayvansever
Kedi Dostu
Bunu da deneyeceğim çok teşekkür ederim. Fikir vermesi açısında şu an ki tuvalet kabının resmini de gönderiyorum. Kumu çok dışarı attığı için çevresine karton bariyer yaptım ama çok yüksek değil.

Ekli dosyalar

• IMG_20200128_195334.jpg
    IMG_20200128_195334.jpg
    243.1 KB · Görüntüleme: 323

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Evet belki dar geliyor olabilir. Biraz daha geniş olsa rahat edebilir gibi :D

omeryetgil

Hayvansever
Kedi Dostu
Yine fikir vermesi açısından bu da ufaklığın resimleri. Bu ebatla o kaba sığamaması ilginç değil mi? Beceriksiz benim kızım sanırım 😀

Ekli dosyalar

• IMG_20200128_195334.jpg
    IMG_20200128_195334.jpg
    243.1 KB · Görüntüleme: 311
  • IMG-20191222-WA0009.jpg
    IMG-20191222-WA0009.jpg
    204.5 KB · Görüntüleme: 282
  • IMG-20200104-WA0002.jpg
    IMG-20200104-WA0002.jpg
    205.9 KB · Görüntüleme: 315

omeryetgil

Hayvansever
Kedi Dostu
Amin... Evet gerçekten o kadar sevimli ki daha ayaklarını yıkamaya başlarken sinirimiz geçip gülüşmeye başlıyoruz. Bir de o kadar oyuncu ki hiperaktivitesi olan oğlumuzun bile enerjisini tüketiyor, çok iyi geldi çocuğa kedicik. Yaşı büyüdükçe deneyim kazanıp bu işin yok olacağına inanıyorum. Umarım... 😀

isos81

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba. Kakası katı mı yoksa ishale benzer mi? Bazen benim kedilerin de kakalı ayak izleri oluyor fayansta, üsteli benimkiler 3-4-5 yaşlarında. Üstünü örtme, kabın içinde dönme gibi durumlar biraz zor olabiliyor onlar için. Ben de geniş kap önerecektim ama zaten önerilmiş. Leğen çözüm olabilir aslında. Hatta ben de deneyebilirim leğeni :)

omeryetgil

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba. Hayır ishal değil. Sıkıntı şurada; gidip kabın en arka köşesine ihtiyacını gideriyor sonra hemen ön ayaklarıyla kum atıyor. Ama attığı kum arkaya ulaşıp kakayı kapatmıyor tabi. Dönüp tekrar koklayacağım derken olanlar oluyor. Sonra kapıyor tabi ama arka patilere kaka bulaşmış oluyor.

mert2021

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba. Hayır ishal değil. Sıkıntı şurada; gidip kabın en arka köşesine ihtiyacını gideriyor sonra hemen ön ayaklarıyla kum atıyor. Ama attığı kum arkaya ulaşıp kakayı kapatmıyor tabi. Dönüp tekrar koklayacağım derken olanlar oluyor. Sonra kapıyor tabi ama arka patilere kaka bulaşmış oluyor.
@omeryetgil, merhaba, tamamen sizinkiyle aynı problemi yaşamaktayım. 3 aylık erkek bi yavrum var. siz sorunu nasıl çözdünüz acaba yardımcı olabilir misiniz