Kedimin cinsi nedir

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İbrahim 2112

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedimin cinsi nedir arkadaşlar
IMG20220215204129.jpg

Ekli dosyalar

• IMG20220215204332.jpg
    IMG20220215204332.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 19

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Cinsi nedir bilmem, ama çok masum bakıyor 😍. Keşke bu güzellikler yaşamı boyunca acı çekmese :(

Son düzenleme:

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Ne acısı acaba eklem mi ?

Scootish cinsi kırık kulaklı kediler aslında cins değil genetik bozukluktur. Bu bozukluk nedeniyle kulakları o şekilde.

Ayrıca bu genetik problem hayatı boyunca az ya da cok agrı cekmesine sebep oluyor.. Vücudundaki tüm kemik ve kıkırdak yapıyı da olumsuz etkilediği bir gerçek.

Zaten resmi olarak scootish ile scootish çiftleşemez. Doğan cocuk %90 ihtimalle sakat ya da ölü doğuyor

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba kediniz scottish fold golden tabby'dir. Acı çektiği falanda yoktur. :) Güle güle büyütün.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba kediniz scottish fold golden tabby'dir. Acı çektiği falanda yoktur. :) Güle güle büyütün.

hocam tam olarak sizin yapmak istediğiniz nedir? Forumda yanlıs bilgi verildiğini söyleyip sürekli yanlış bilgi paylaşıyorsunuz.

Dünya genelinde hayvan dernekleri hatta bazı ülkeler bu hayvanların yetiştirilmesini yasakladı.

Tüm bilimsel makaleler va araştırmalar kulaklarının evrimsel değil genetik bir mutasyondan kaynaklı böyle oldugunu ve bu kıkırdak problemının tüm vücuduna etki ettiğini ve cogunun ömrü boyunca agrı cektiğini söylüyor.

2 kırık kulaklı kedinin çiftleştirilmesi bile yasak.

Eğer insanların yazdıklarına karşıt cevap verecekseniz lütfen kanıtlı verin. Kendiniz cins kedilerle ilgileniyorsunuz diye içinizi yanlıs bilgilerle rahatlatmayın.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Gerçekten komik. Cins kediler dışında 20'den fazla sokak kedisi besliyorum. Lütfen acı çektiklerini siz kanıtlayın. Doğru eşleştirme yapıldığında bu cins tekrar söylüyorum acı falan çekmiyor. O bilimsel mekaleleri ve araştırmaları da lütfen burada yayınlayın. 2 kırık kulaklı kedinin çiftleşmesi yasak diyemeyiz, doğru değil diyebiliriz. Kendimde doğru olan eşleştirmeyi zaten başka bir başlık altında paylaşmıştım. Bir başka konu da lütfen benimle hocam diye konuşmayın, hoş değil.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Siz benim yazımın altına yazımı hatalı olarak yorumluyorsunuz ama kendisini ispatlamak zorunda olan ya da belge paylaşması gereken neden ben oluyorum?

Evinde cins kedi besleyen insanlar kendilerini hep "sokakta su kadar kedi bakıyorum ama yaaa" diye rahatlatıyor nedense :)

Ben yine 1 dakikamı ayırıp türkçe sitelerde buldugum sizin olmadıgını iddia ettiğiniz yazıları asagıda paylaşayım.

Lütfen sizde yasak olmadıgına dair yazıları veya ağrı cekmediğine dair yazıları paylaşır mısınız?

Üretim Yasagı
Birbirleri ile çiftleşmesinin yasaklandıgını dair bir yazı
Sürekli ağrı cektiğine dair bilgiler

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Siz benim yazımın altına yazımı hatalı olarak yorumluyorsunuz ama kendisini ispatlamak zorunda olan ya da belge paylaşması gereken neden ben oluyorum?

Evinde cins kedi besleyen insanlar kendilerini hep "sokakta su kadar kedi bakıyorum ama yaaa" diye rahatlatıyor nedense :)

Ben yine 1 dakikamı ayırıp türkçe sitelerde buldugum sizin olmadıgını iddia ettiğiniz yazıları asagıda paylaşayım.

Lütfen sizde yasak olmadıgına dair yazıları veya ağrı cekmediğine dair yazıları paylaşır mısınız?

Üretim Yasagı
Birbirleri ile çiftleşmesinin yasaklandıgını dair bir yazı
Sürekli ağrı cektiğine dair bilgiler
Çünkü acı çektiklerini dile getiren ilk etapta sizsiniz bende doğru eşleştirmeyle acı çekmediklerini söylüyorum. Ayrıca ben kendimi rahatlatmak için bunu söylemedim. Evinde cins kedi besleyene de saygım sonsuz, bir tekir besleyene de. Cins kedi bir tercihtir. Nasıl ki neden bmw, mercedes'e biniyor ya da iphone kullanıyor diye insanları yaftalama hakkınız yoksa beslediği kedinin cins yada sokak kedisi olmasını eleştiremezsiniz.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Yukarda kanıt paylaşıyorum hala şahsi fikir sunuyorsunuz. Karsılık olarak da fikriniz hariç elinizde hiçbirşey yok.

Peki.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Yukarda kanıt paylaşıyorum hala şahsi fikir sunuyorsunuz. Karsılık olarak da fikriniz hariç elinizde hiçbirşey yok.

Peki.
Sunduğunuz kanıtlar herhangi bir internet sayfasından alınmış yazılar. Dünya çapında kabul edilmiş geçerli bir şey sunmuyorsunuz olmadığı içinde sunamayacaksınız.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
evet siz o kadar mükemmelsiniz ki paylaşım yaptıgım global bir haber kanalından, resmi ve onaylı bir hayvan / veteriner derneğinden daha dogrusunuz.

1 site bile sunamayıp her gelen kanıta "ama hayır ya ben veterinerden daha bilgiliyim, Anadolu Ajansı nedir ki ben veteriner arkadaşlarla konusurken daha cok bilgi edindim" diyorsunuz resmen :)

Siz bana yazmayın ben size yazmayayım. Kendiniz sataşıp sonrasında verilen cevapları hazmedemiyorsunuz.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
evet siz o kadar mükemmelsiniz ki paylaşım yaptıgım global bir haber kanalından, resmi ve onaylı bir hayvan / veteriner derneğinden daha dogrusunuz.

1 site bile sunamayıp her gelen kanıta "ama hayır ya ben veterinerden daha bilgiliyim, Anadolu Ajansı nedir ki ben veteriner arkadaşlarla konusurken daha cok bilgi edindim" diyorsunuz resmen :)

Siz bana yazmayın ben size yazmayayım. Kendiniz sataşıp sonrasında verilen cevapları hazmedemiyorsunuz.
Ben mükemmel olduğumu iddaa etmedim. Gerçekten komiksiniz.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Global haber ajansı ve diplomalı veterinerleri değil kendini haklı gören, kanıt sunamayan siz değil ben mi komiğim?

Bende diyorum bu izmirdeki neşe nereden geliyor. Benden geliyormuş, ilahi hocam.

Hayırlı günler. Size son mesajmdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...