Kedimin Cildindeki Yara

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar belki basina gelen vardir diye yaziyorum arkadaslar fikirlerinizi duymak isterim kedimin sırtında 5 nisanda sebebini anlayamadığım bir şekilde açıklık oluştu, oynarken bir yere vurduğunu ya da altından geçtiği bir şeyin sürttüğünü düşündüm ama hâlâ o an ne oldugunu anlayamadim ilk fotoğrafta 5 nisandaki hali. Veterinere götürdüm iyilestirici krem sprey baticon kullandim ve 4 5 gün boyunca kiyafetini cikarmadim yara baya iyileşti 2. Fotoğraf kıyafetini çıkarıp temizledigimde çektiğim fotoğraf. Yara yeri baya kabuk bağlamıştı artık daha sonra dün aynı yerin biraz asagisinda bi kabuklanma farkettim cok sert gözüküyor diye spreyden sıkıp biraz yumusattim ama kedim yaladıkça orası iyice yara olmaya başladı yarın veterinere götüreceğim en son halini de son fotoğrafa ekliyorum sizce ne olmuş olabilir ve ne yapmalıyım basına böyle bi sey gelen var mi fikirlerinizi almak isterim
20220405_193146.jpg
20220410_170636.jpg
20220416_015212.jpg

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Açıkcası ilk mantar diye düşündüm ancak aklıma su an kene-pire ısırmaları sonucu olan yara ve yalama sonucu bunun yayılması gibi geldi

Alerjik durumda olabılrı , başka bölgelerinde böyle olmasa bile kızarıklıklar var mı?

Bulasıcı gibi gozukuyor, yalama ile yayılmaz umarım.

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Açıkcası ilk mantar diye düşündüm ancak aklıma su an kene-pire ısırmaları sonucu olan yara ve yalama sonucu bunun yayılması gibi geldi

Alerjik durumda olabılrı , başka bölgelerinde böyle olmasa bile kızarıklıklar var mı?

Bulasıcı gibi gozukuyor, yalama ile yayılmaz umarım.
Kene pire benim de aklima geldi ama bilmiyorum pire olsa bizi de ısırmaz mıydı keneyi görür müydük bilmiyorum ama hiç dışarı çıkan bi kedi degil baska bölgelerde böyle kızarıklık yok ama dün bahsettiğim kabuklanmadan bi üstte de oluşmuş bu kabuk kendi kendine oluşuyor ve dünkü aynı yara genişliğinde bi kabuktu ben de yumuşatmıştım biraz silerek bu sefer bi şeyle silmedim kendi halinde duruyo fotoğrafını ekliyorum simdi yukardaki yuvarlak kısım 10 gün önce oluşan yara aşağı doğru uzanan sulu yeri de yeni yara etmiş mantar değildir umarım araştırdığımda mantar başlangıcına dair bi fotoğraf bulamadım açıkçası karsilastiramiyorum veterinere de ilk yarayı görüp götürdüğümde mantar değil demisti insallah değildir
20220416_142815.jpg

Şimdi baktım tekrar kabuğa ve bakarken kabuk gercekten de tüm tüylerle beraber elime geldi dermatolojik bi rahatsızlık olabilir mi acaba bunun hakkında bir sey biliyor musunuz? @Arndiol
20220416_143516.jpg

Son düzenleme:

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
bencede mantar değil, enfeksiyonel birşeye benziyor. Muhtemel antibiyotik tedavisine geçecektir.

Acıkcası veterinerin kontrol ettiği bir hayvanda benim bilgi vermem cok doğru olmaz, sadece fikir olarak hala kene gibi geliyor. ısırmış sonra kedi onu koparmış olabilir.

Diğer secenekte bu dönemde değişiklik yaptıgınız mama vs. var ise o da dokunmus olabilir diyeceğim ama tek bölgede olmaz alerjik şeyler.

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
bencede mantar değil, enfeksiyonel birşeye benziyor. Muhtemel antibiyotik tedavisine geçecektir.

Acıkcası veterinerin kontrol ettiği bir hayvanda benim bilgi vermem cok doğru olmaz, sadece fikir olarak hala kene gibi geliyor. ısırmış sonra kedi onu koparmış olabilir.

Diğer secenekte bu dönemde değişiklik yaptıgınız mama vs. var ise o da dokunmus olabilir diyeceğim ama tek bölgede olmaz alerjik şeyler.
Ilk yara neyden oluştu kesin bir sey söyleyebilen yok ama dün vete tekrar gitmistim ışıkla baktılar mantar olmadığından emin olduk, yarası tam iyileşmeden kıyafetini çıkardığım icin ve yara da onu daha çok yalamaya teşvik ettiği için iyileşememiş ve egzamaya çevirmeye baslamış tekrar hemen kıyafetini giydirdim vet iki krem verdi onlari karıştırdım sabah aksam onlari sürerek baticon uyguluyorum umarim en kisa sürede geçer sizi gecen senelerden tanıdığım icin forumda tecrübelerinize güveniyorum diyelim teşekkür ederim yorumlariniz icin :)