Kedimin beni sevmediğini düşünüyorum :(((

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

psycholock

Hayvansever
Kedi Dostu
Selamlar forum, kedim Mia'yı (önceki yazıda tanıtmıştım) sahipleneli 1 aya yakın oluyor. Başlarda çok ürkekti doğal olarak şu an daha rahatız başını okşatıyor arada bir patiliyor ama eskiye göre epey azaldı. Ama şu zamana kadar hiç kucağıma alamadım başı ve yüzü dışında daha büyük hareketlerde hemen kaçıyor. Kucağıma gelmiyor ya da yattıgımda yanımdan uzaklaşıyor. Bunun için ne yapabilirim yardıma ihtiyacım var. Ödül maması aldım ama nasıl kullanmam gerekiyor bu konuyu iyileştirmek için bilmiyorum. Yeterince vakit ayırıyorum oyun ve sevgi için. Bir kaç oyuncak da aldım. Karakteri de böyle olabilir ama genelde diğer ev kedilerinde görmediğim derecede soğuk kendileri :) Tavsiyelere açığım.

selcanb

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, benim kedim de aynı şekilde. Bazı kediler kucaktan veya çok fazla sevilmekten hoşlanmazlar. Ben de kedimi kucağıma aldığım an benden kaçıyordu, sonra sevmediğini fark edip almayı bıraktım. Şimdi ise geceleri kalkıp kendisi yanıma yatıyor. Kediler zaman zaman yalnızlığı severler. Ona kendisine ait bir alan yaratabilirsiniz. Herhangi boş bir kutu bile olabilir eğer severse kendi kalmak istediğinde oraya gidebilir. Ben hiç ödül maması kullanmadım ama aşırı kullanımının obeziteye yol açtığını biliyorum o konuda dikkatli olmalısınız :)

psycholock

Hayvansever
Kedi Dostu
Şu an için kendine özel bi alan buldu benim dahi boyumun yetmediği mutfak dolaplarının üstünde dolanıyor arada bir inip kendini okşattırıyor :) haklısınız beni sevsin diye konserve yaş mamalardan epey verdim dikkat etmem gerekiyor ödül mamasının porsıyonuna

selcanb

Hayvansever
Kedi Dostu
Şu an için kendine özel bi alan buldu benim dahi boyumun yetmediği mutfak dolaplarının üstünde dolanıyor arada bir inip kendini okşattırıyor :) haklısınız beni sevsin diye konserve yaş mamalardan epey verdim dikkat etmem gerekiyor ödül mamasının porsıyonuna
birde yaşından dolayı eve alışması daha uzun sürebilir diye düşünüyorum. Yavru kedim eve geldiği 2. günden itibaren eve çok alıştı ama 1 yaşını geçmiş kediler alışkanlıkları ve rutinleri değiştiği için biraz daha hırçınlaşabiliyorlar. Ama eminim ki size de alışacaktır :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ürkek kedilerin sahiplerine alışması birkaç ay sürebiliyor. Bir süre kendi halinde dolaşması ve üzerine gitmemeniz daha doğru olacaktır. Kendini sevdirdiğinde ödül maması verebilirsiniz.
Eğitim vermek isterseniz ayrıca bir ödül maması daha almanızı öneririm.

psycholock

Hayvansever
Kedi Dostu
teşekkür ederim. anladığım biraz daha sağduyulu olmalıyım😅 Sevgi için ayrı eğitim için ayrı ödül maması kullanayım öyleyse. Tabi farklı zamanlarda. Önce sevdirdiğinde vermeyi denerim.

zbtys

Hayvansever
Kopek Dostu
sokaktaki kediler birbirlerinden nefret etmiyorsa :) sizin kedi dostunuzun sizi sevmediğini düşünmüyorum. sizi olduğunuz gibi seviyordur bir beklentisi yoktur muhtemelen

psycholock

Hayvansever
Kedi Dostu
@zbyts evet haklısınız. yavaş yavaş ilerleme de alıyoruz gibime geliyor