Kedimin Beni Sevdiğini Nasıl Anlarım?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedileri evine alan insanlar olarak şüphesiz onları çok seviyoruz ve onlara çok fazla değer veriyoruz.Tabi aynı şekilde onlarında bizi sevmesini istiyoruz.Birçok kedi sahibinin bu konuyla ilgili bir problemi var.Kedisi tarafından sevilmesine rağmen , sevilmediğini düşünen çok fazla kedi sahibi görüyorum.Muhtemelen sizde onlardan birisisiniz.Aslında bunun asıl sebebi kediniz sizi sevdiğini nasıl gösterir , kedinizin sizi sevdiğini nasıl anlarsınız gibi soruların cevabını bilmemeniz.Bugün size tarif ettiğim davranışları kedinizde görüyorsanız, sizi sevdiğine emin olabilirsiniz, daha fazla şüphe etmeye gerek yok.

Kediniz Mırlıyorsa (Hırlamak)​

Siz kedinizi severken kediniz mırlıyorsa bundan memnun olduğunu gösterir.Ancak mırlamaması da sizi sevmediği anlamına gelmez.

Sizinle Uğraşıyorsa​

Siz kedinizi istediğiniz zaman sevemezsiniz, kediniz istediği zaman onu sevebilirsiniz.O yüzden siz sevmek istediğinizde kaçması sizi sevmediği anlamına gelmez.Ancak kendini sevdirmek isterse siz bilgisayarla meşgul olduğunuzda , ders çalışırken vb. yanınızda biter.

Yumuşak Isırıklar​

Kediniz elinizi yumuşak şekilde ısırıyorsa bu sizi sevdiğini gösterir.

Sabahları Uyandırıyorsa​

Sabahları yatağınıza gelip kafanızın üstünde geziyorsa , sizi uyandırmaya çalışıyorsa bu da sizi sevdiğini gösterir.

Ayaklarınıza Sürtünüyorsa​

Kediler de insanlar gibi ilgilerini dokunarak belli ediyorlar.

Trip Atıyorsa​

İnsan sevdiğine kızar, ona küser.Kedi de öyle.Sizi seviyorsa ve siz onu üzüyorsanız size trip atar.Eğer bunu anlayacak kadar samimiyseniz gidin ve gönlünü alın.

Sizi Yalıyorsa​

Evet kediniz sizi yalıyorsa buda bir sevgi belirtisidir.

Sizi Yoğurur​

Bu davranış kediler de içgüdüsel olarak gelişir ve sadece çok sevdiği kişilere yapar.Kediniz sizi yoğuruyorsa, sizi çok sevdiğine emin olabilirsiniz.

Sizinle Aynı Yatakta Yatıyorsa​

Kediniz Alvin ve Sincaplar’da ki küçük ve tombul sincap Theodore gibi yatağınıza sokuluyorsa bu da sizi sevdiğini ve sizin yanınız da güvende hissettiğini gösterir.Ayrıca Alvin ve Sincaplar’ı izlemediyseniz kesinlikle izleyin.

sleepy cat ile ilgili görsel sonucu

Kedinizin Sizi Sevdiğini Anlamanın En Garanti Yolu​

Evet bu maddeyi sona bıraktım.Ancak en garanti yöntem budur.Aşağıda ki video da sahibiyle uzun bir süre görüşmemiş kedilerin , sahiplerini gördükten sonra ki tepkilerini göreceksiniz.Sizde imkanınız olduğunda bir süre kedinizden ayrı kalın.Az çok aşağıda ki kedilerle benzer davranışlar gösteriyorsa kediniz sizi seviyor demektir.Bu kesinlikle en garanti yoldur.

Son olarak söylemem gereken birkaç şey daha var.Kediniz sizi sevmiyor olabilir, bu sizi hiçbir zaman sevmeyeceği anlamına gelmez.Tek yapmanız gereken ona karşı sorumluluklarınızı yerine getirmektir.O zaten varlığıyla evinize huzur verecektir.Ancak kediniz sizi sevmiyor diye onu evden gönderecekseniz bu işe asla girişmeyin, giriştiyseniz de kedinizi evden atmayın.Çünkü ev yaşamına alışan kediler, sokak yaşamına uyum sağlayamazlar ve ölürler.Onları evimize aldıysak tekrar dışarı göndermeyelim, en azından sahiplendirelim.Umalım da böyle birşeye gerek kalmasın.Kedinizle beraber uzun , mutlu ve problemsiz bir ömür geçirmeniz dileğiyle.Hoşçakalın.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Eğer sahiplendiğiniz kediye kötü davranmıyorsanız o kedinin sizi sevmeme ihtimali yok. Onlar bu dünyada ki en temiz kalpli canlılar. Hele ki kediler tam tersi kendisine soğuk davranan insanlara yanaşıyorlar.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Ayrıca peşinizde kuyruk gibi geziyorsa, kafasını size uzatıp öp beni diyorsa kesinlikle sizi seviyordur.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bir de kafasını size toslamaları var. Ben bilgisayar oynarken bazen böyle gelip kafa atar bana :D

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Eğer sahiplendiğiniz kediye kötü davranmıyorsanız o kedinin sizi sevmeme ihtimali yok. Onlar bu dünyada ki en temiz kalpli canlılar. Hele ki kediler tam tersi kendisine soğuk davranan insanlara yanaşıyorlar.

bu yoruma üzüldüm.

benim Lucy neredeyse beni hiç sevmez. Kendini sevdirmek için 1 kere bile yanıma gelmedi. Sadece eğer koltukta oturuyorsa yanına gidip sevebiliyorum. Eğer o yürürken yaklaşırsam benden hızlıca kaçıyor :(

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
bu yoruma üzüldüm.

benim Lucy neredeyse beni hiç sevmez. Kendini sevdirmek için 1 kere bile yanıma gelmedi. Sadece eğer koltukta oturuyorsa yanına gidip sevebiliyorum. Eğer o yürürken yaklaşırsam benden hızlıca kaçıyor :(
Ne yazık ki Lucy kendini sevdiren bir kedi değilmiş ama bu sizi sevmediği anlamına gelmez. Sizin bir de 2 kediniz var onlar birbirleriyle takılıyordur hep.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Ne yazık ki Lucy kendini sevdiren bir kedi değilmiş ama bu sizi sevmediği anlamına gelmez. Sizin bir de 2 kediniz var onlar birbirleriyle takılıyordur hep.

sıkıntı da o, eşimin yanından ayrılmıyor :D misafirlere bile kısmen sevdiriyor.

sanırım zamanında poposunu vs. temizlemediğinde ya da hastalandıgında istemediği halde ona müdahalelerde bulundum, bilinçaltında bana karşı ön yargısı mevcut :(

Aycl64

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok çok güzel anlatılmış forumda her şey. Bir şey ekleyemem fakat bizimkinden bir örnek vereyim, koridorun diğer ucuna karanlığa gidiyor miyav miyav bağırıp bizi yanına getirtiyor sonra yere yatıp göbeğini okşatıp tekrar odasına çekiliyor. :) bence bu da sevgisini gösterme yolu.

KBRAACKZ

Hayvansever
Kedi Dostu
Ve sanırım gözlerini kısarak baktığı yüzündeki o masum ifade de sevdiğinin bir kanıtı olsa gerek☺️