Kedimin ayağı sekiyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

İbrahim

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba
Benim sokakta beslediğim bi kedim var,
1 hafta önce şehir dışına çıkmıştım geldiğimde kedimin ayağının birine basamıyo olduğunu gördüm. internette tedavi ücreti 1000tl yi geçiyor ama sokak hayvanlarına ücretsiz olduğunu duymuştum (ve ben kediyi evimin önünde besliyorum eve almak istedim ama durmadı) eğer değilse de 1000tl kadar tutar mı?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ameliyata girmesi gerekmediği sürece o kadar fazla ücret biçileceğini sanmıyorum. Yaşadığınız yerde sokak hayvanlarına yardım eden bir veteriner hekime götürüp ortalama fiyat almanızı öneririm. Belediyeye güveniyorsanız belediye veteriner hekimlerine de gönderebilirsiniz ancak mutlaka kedinin takibini yapın.

İbrahim

Hayvansever
Kedi Dostu
Cevabınız için teşekkür ederim araştırıyorum sokakta olduğu için pek mümkün olmuyor takip etmek dediğim gibi durmuyor fazla oraya buraya gidiyor ama mümkün olduğunca takipteyim bu arada şunu da belirteyim o ayağının tırnak ucuna kadar yere değdiriyor yük bindirmiyor ve patisine hafif baskı yaptığımda miyw diye ses çikarıyor canı acıdığı belli fakat aşağı yukarı oynattım tepki vermedi. dirsek kısmında yani beli ile patisinın orta kısmı, oraya baskı yapınca veya oynayınca acımıyor

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Patisine dikkatlice baktınız mı? Kıymık benzeri küçük bir şey olabilir. Bir şekilde patisini incitmiş de olabilir.

İbrahim

Hayvansever
Kedi Dostu
Patisine dikkatlice baktınız mı? Kıymık benzeri küçük bir şey olabilir. Bir şekilde patisini incitmiş de olabilir.
canı acımasın diye kaldırıp bakamadım elimi gezdirdiğimde bişey takılmadı kedim de tepki vermedi. İncitme kısmına gelecek olursak bende düşündüm bunu çünkü genellikle 2m, 1m yerlerde dolaşıp duruyor karşı binaya gidiyor bazen orda da yiyecek veren var. yanımızdaki boş arsaya az bir yığın kaldırım taşı dökmüşler ondan şüpheleniyorum biraz da. ha birde babam 3-4 günde anca gelir kendim de götüremem veterinere bu süre zarfında ne yapmam gerekiyor 2 gündür de gelmiyormuş karşı binaya yani sanırım 5-6 gün geçecek ondan sonra götürebileceğim

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Patisine bakıp yara vs. var mı bakın derim. Eğer görünürde herhangi bir şey yoksa yapabileceğiniz pek bir şey yok maalesef.

İbrahim

Hayvansever
Kedi Dostu
Patisine bakıp yara vs. var mı bakın derim. Eğer görünürde herhangi bir şey yoksa yapabileceğiniz pek bir şey yok maalesef.
İnternette biraz araştırma yaptım diyor ki;
"Kırık çıkık burkulma şüphesi olan patiye 15 dk soğuk ardından 15 dk sıcak uygulayın dönüşümlü olarak devam edin" diyordu yapmalı mıyım? Herhangi bir bilgim yok patisiyle ilgili kırık mı çıkık mı aşağı inip baktım göremedim sabah tekrar incem görürsem bakıcam ayağına iyice

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Veteriner hekime göstermeden bir müdahelede bulunmayın derim.

İbrahim

Hayvansever
Kedi Dostu
Veteriner hekime göstermeden bir müdahelede bulunmayın derim.
Bugün çıktım baktım bahçeye girmiş sarmaşık gibi otların arasında boşlukta bir yerdeydi yanına gittim çağırdım normalde böyle yapınca gelir sevdirirdi kendini şimdi Ben severken kaçırıyor kendini Patisine dr bakamadım. ilk eve döndüğümde resmen karşılamıştı beni ama şimdi yüzüme bakmıyor. Acaba tedavi ettirmedim diye mi bunu fark edebilir mi ama ben onu seviyorum ne yapmam lazım babam gelene kadar

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Onu korkutan bir durumla karşılaşmış olabilir. Sizinle alakalı olduğunu düşünmüyorum.

İbrahim

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba biraz önce tekrar baktım kedim ortalarda görünmüyor sabah kalkmamasının nedenini anlamadım ama şuan yerinde yok gider gezer gelirdi zaten yine gitmiştir ama koyduğum yiyeceği de yememiş 1 gündür yemiyor bişey ama başkasından yemiş de olabilir ama önceki halinden zayıf veterinere baktırıp sonuç alıncaya kadar benim yapabileceğim hiçbir şey yok mu