Kedimin Ayağı 3 Yerden Kırıldı Scottish Fold

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

oguzhanagdas411

Hayvansever
Kedi Dostu
scottish fold 5 aylık bir çocugum var ve 5. kattan aşağı atladı kendisi 3 yerinden tek bir bacağında kırık oldugunu söylediler ve gösterdiler ameliyata girdi ve başarıyla çıktı şuan ayağının üzerine basamıyor ama yürüyebiliyor dikişleri var küçük ve büyük, küçük olanın bir ipini kopardı ve boyunluk taktık ve 1 hafta antibiyotik alıcak 5 gününü aldı ama antibiyotik alımından sonra biraz halsizleşip derin uykulara giriyor kutusunda tutuyorum uyusun diye ve 4 saatte bir vs yediriyorum suyunu içiriyorum kumuna koyup tuvaletini yaptırıyorum ve kutusuna geri koyuyorum ve tekrardan uyuyor boyunluk taktığımız için kendini yalayamıyor ve daha da çok uyuyor kalkmıyor değil ama günün 18 saatini uyuyarak geçiriyor diyebilirim kesinlikle bunun yaşanması normalmidir sizlerden tavsiye ve bilgi almak istedim ve kedime mama önerebilirseniz çok sevinirim yada vitamin vs

Ekli dosyalar

• 833f8429-ee58-4a8f-b6c0-770a7c2b6ce1.jpg
    833f8429-ee58-4a8f-b6c0-770a7c2b6ce1.jpg
    91.2 KB · Görüntüleme: 23

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Cok gecmiş olsun, bu nedenle sürekli pencere ve balkonlara kedi teli takılması gerektiğini söylüyoruz.

5 aylık bir kedi normalde de 16-18 saat uyur. Normalden daha az hareketli oldugu için size fazla geliyordur.

Zaten antibiyotik ve anestezi etkisi ile halsizleşmesi son derece normal. Ancak isal - kusma olayı hala devam ediyorsa veterinere götürmeniz gerekir.

Tuvaletinde sıkıntı yaşamaması adına hergün olmamakla beraber kuru mamayı yaş mama ile karıştırıp yedirirseniz boşaltım sistemi daha rahat olacaktır.

Belli bir Bütçeniz var ise ona göre mama önerebilirim. Fiyatlar malum 300-1500 arası değişiyor.