Kedimin ateşi olduğunu nasıl anlarım?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Patilerinden ve kulaklarından anlayabileceğim yazıyor ama atesli olduğunda cok mu sicak olur patisi normal sıcaklığından nasıl ayırt edicem arkadaşlar bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Normalde 38.5 oluyor , kendiniz anlamak istiyorsanız burundan belli oluyor ama en iyi yöntem ateş ölçer ile popodan yapılması.

Kulakları mırlama moduna girince hep ısındığı için benimkilerin, oradan ayırt edemezdim ben

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Normalde 38.5 oluyor , kendiniz anlamak istiyorsanız burundan belli oluyor ama en iyi yöntem ateş ölçer ile popodan yapılması.

Kulakları mırlama moduna girince hep ısındığı için benimkilerin, oradan ayırt edemezdim ben
Burnu ıslak ve serin şu anda patileri de sıcak gibi gelmiyo bana ama vücudu sıcak o da normal diye düşünüyorum. Bugün arkamdan balkona çıkıverdi balkon da karlıydı kara felan bastı, meraklandı yaladı ama en fazla 2 3 dk, sonra da kaloriferin yanında güneşin altında yattı, umarım bi şey olmaz. Korktum üşütür, ateşi çıkar hastalanır diye o yüzden çabam

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben totosuna ateş ölçer sokup olcuyorum. Veterinere öyle yapılmıştı bir kere usutunce

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben totosuna ateş ölçer sokup olcuyorum. Veterinere öyle yapılmıştı bir kere usutunce
Bi kere bizimkini de ölçtüler öyle ama ben yapabilir miyim bilmiyorum şu anda da gayet hareketli felan anormal bi sıcaklık da hissetmiyorum bi seyi yok diye düşünüyorum umarım öyledir

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@uzayli, sokunca durmuyor ama ben zorla tutmuştum. Eğer yenilerden varsa, kulağının içine doğru tüysüz yerinden ölçüm yapabilirsiniz.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@uzayli, olabilir. Başlarda bizde öyleydik, hoş hala bir şey olunca panikliyoruz. Bir şeyi yoktur hareketliyse :)