Kedimin asla susmuyor olması...

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

selcanb

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba 7.5 aylık tekir erkek kedim var. Bir süredir kızgınlıktaydı ve evde kapı, pencere bırakmadı. Uyanıkken miyavlamadığı süre 2 dk falandı.
1 hafta önce kısırlaştırdık. Kapı tırmalamaları azaldı, zaten püskürtme çok fazla yapmamıştı ama onu da tamamen bıraktı. Sadece miyavlamaları kesilmiyor.
Eskisine göre daha az tabii ama o eski oyunculuğu yok hala daha çıkmak istiyor.
Onunla ilgileniyorum, evde alınabilecek tüm oyuncakları aldım (tercihi onlar yerine kutularla oynamak olsa da...), boş olduğum her vakit onu yormaya çalışıyorum ama onun oyunda pek gözü yok. Kapı her açıldığında çıkmak için uğraşıyor.
Sokağı hiç bilmiyor bir alışkanlık desem değil, 2 günlük halinden beri bende. Artık üzülmeye başladım evde mutlu değil mi gibi şeyler düşünüyorum :( Bu halinin sebebi ne olabilir acaba ve nasıl düzene sokabilirim. Uyku düzenim tamamen ona bağlı, uyanık olduğu her dakika uyandırıyor çünkü

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tasmalı şekilde dışarıda gezdirmeyi denemiş miydiniz?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Günlük 15 dakikalık yürüyüşler yapmanızı tavsiye ederim. Her gün dışarı çıkaramam derseniz 2-3 günde bir yarım saatlik yürüyüşler yapmanız hem merakını gidermesini hem de enerjisini atmasını sağlar. Düzeni bozmadığınız sürece dışarı kaçmak isteyeceğini sanmıyorum açıkçası. :) Dışarı çıkarma fikrine yine de sıcak bakmıyorsanız dışarıyı rahatça izleyebileceği ona özel bir alan oluşturmanızı öneririm.

selcanb

Hayvansever
Kedi Dostu
Günlük 15 dakikalık yürüyüşler yapmanızı tavsiye ederim. Her gün dışarı çıkaramam derseniz 2-3 günde bir yarım saatlik yürüyüşler yapmanız hem merakını gidermesini hem de enerjisini atmasını sağlar. Düzeni bozmadığınız sürece dışarı kaçmak isteyeceğini sanmıyorum açıkçası. :) Dışarı çıkarma fikrine yine de sıcak bakmıyorsanız dışarıyı rahatça izleyebileceği ona özel bir alan oluşturmanızı öneririm.
Deneyeceğim teşekkürler öneriniz için :)