Kedimin ağzındaki yaralar :(

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Sersayar

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba herkese. Kedimin ağız çevresinde fotoğraftaki gibi yaralar var. Yemek yemesinde veya hareketliliğinde hiç sıkıntı yok. Ama nasıl geçireceğimi bulamadım. Tavsiyelerinize ihtiyacım var...
20190910_051135.jpg
20190910_051418.jpg

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Aşağıdaki resimdeki gibimi yaralar?
indir.jpeg

Zuzu

Hayvansever
Kedi Dostu
@socrabbit, bencede olabilir pilastiğe alerjisi olabilir. Benim minno dada var Malesef.

Sersayar

Hayvansever
Kedi Dostu
Evet şuan plastik kullanıyorum, daha önce metal kullanıyordum ama deneyeceğim tekrar metal kabı. Teşekkür ederim. Başka öneriniz varsa alabilirim özellikle merhem veya iyi gelecek şeyler konusunda 🙏🏻 @Zuzu @socrabbit

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
İlaç kullanmak yerine bir süre plastikten uzak durun derim. Plastik kaplar maalesef bu tarz yaralara yol açabiliyor.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bu arada mama kabı kullanmak zorundaymışsınız gibi hissetmeyin kendinizi. Kendi tabaklarınızdan birini ona ayırsanız bile olur onun için :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sersayar, sormak istediğiniz soru olur ise direkt konu açabilirsiniz :) elimizden geleni yapmaya her zaman çalışırız. Sağ olsun arkadaşlar en güzel şekilde cevaplıyorlar tüm soruları ☺️ Bu arada kedini tanıt kategorisine eklediniz mi kedinizi?

Sersayar

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sersayar, sormak istediğiniz soru olur ise direkt konu açabilirsiniz :) elimizden geleni yapmaya her zaman çalışırız. Sağ olsun arkadaşlar en güzel şekilde cevaplıyorlar tüm soruları ☺ Bu arada kedini tanıt kategorisine eklediniz mi kedinizi?
Hayır eklemedim, bir ara eklerim :)

Sersayar

Hayvansever
Kedi Dostu
Yaralar hâlâ devam ediyor mu 🙂
Evet ediyor ama bu şekilde değil, sultan adlı arkadaşın attığının aynısı yaralar. İnternette gördüğüm tedavileri uyguluyorum batikon veya ağız gargarası herkesinkini iyileştirmiş. Tabi sizin tavsiyenize daha çok ihtiyacım var :)

mevlutunal

Yeni Üye
Evet ediyor ama bu şekilde değil, sultan adlı arkadaşın attığının aynısı yaralar. İnternette gördüğüm tedavileri uyguluyorum batikon veya ağız gargarası herkesinkini iyileştirmiş. Tabi sizin tavsiyenize daha çok ihtiyacım var :)
Batikonla sık sık temizlemek yara iyileşmesini geciktirir, normalde biz deri ve yumuşak dokuya etkili antibiyotik kullanarak yarı bakım spreyleri ile tedavi ederiz fakat size evde tedavi için sadece yara bakım spreyi önerebilirim 🙂