Kedimin Ağzı Kanıyor ve Dişleri Dökülüyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Aycl64

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar,

7 aylık Cookie'min birkaç gündür ağzı kanıyor sanırım. Durumu bu gece farkettik ama birkaç gündür kana benzer lekeler görüyorduk. Şüphelendik fakat anlam veremedik.

Bu gece ciddi şekilde ağzında kan görünce korktuk. Şu an uyuyor. Yatakta bir tane de azı dişini gördüm.

Dışarı çıkmıyor 1. 5 aydır. Karma aşısı dışındakiler tam. Acaba diş mi döküyordur yoksa bir hastalık var mıdır?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Diş dökme dönemi olduğu için olabilir. Eğer yediği mama çok sertse veya dişlerini zorlayacak şeyler çiğnemeye çalışıyorsa sallanan dişleri diş etinde hasara sebep olmuş olabilir. 7 aylık olduğu için diş dökme döneminden tam emin olamadım, daha önce diş dökmüş müydü?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Karma asi en onemlilerden bu arada.

Dis değişimini yapmış mıydı? Benim 7 aylık kedimin hala dis dokmesini bekliyorum.

Kedide iştah kaybı, hareketsizlik vs. Var mı bilmiyorum ancak bir veterinere götürmenizde fayda var emin olamıyorsaniz, zaten genel olarak muayeneden para almıyorlar.

Aycl64

Hayvansever
Kedi Dostu
Karma asi en onemlilerden bu arada.

Dis değişimini yapmış mıydı? Benim 7 aylık kedimin hala dis dokmesini bekliyorum.

Kedide iştah kaybı, hareketsizlik vs. Var mı bilmiyorum ancak bir veterinere götürmenizde fayda var emin olamıyorsaniz, zaten genel olarak muayeneden para almıyorlar.
Halsizlik var. 1.5 aydır bizde ve bu süreçte diş dökme yapmadı. Karma aşkımızın gününü bekliyoruz. Sanırım ateşimiz de var kulaklarımız sıcak. Ya da bize öyle geliyor bilmiyoruz. Pazartesiyi bekliyoruz muayene için.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
2 gün içinde başka asi olmadığını varsayıyorum yoksa asi ve parazit hapları da yan etki yapıyor ateş konusunda
ateşi 38.5 olduğundan bize hep yüksek geliyor.
Veterinerler hep açık bizim burada, sizinki de açıksa arayın sizi sisteme işliyor yasakta gidebiliyorsunuz çok basit bir işlem.
Ateş, dis ve halsizlik olunca iltihap ve çürük aklıma geliyor ne yazık ki

Aycl64

Hayvansever
Kedi Dostu
Burası küçük nöbetçi veteriner yok diye biliyorum. Şu anda uyuyor gece boyu hal ve hareketlerini, kanamasını inceleyeceğim. Duruma göre sabah bir şekilde gidip geleceğim. Teşekkür ederim.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok geçmiş olsun, durumu bize de bilgi verirseniz çok memnun oluruz;)

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Aycl64, veterinerler klinik olarak geçtiği için nöbet sistemi yok siye biliyorum. Ama tabi çoğu pazar günleri kapalı. Gene de bir arayip sorun derim.
Eski ateş olceriniz varsa, poposuna sokup ateşini olcebilirsiniz. Veterinerler de o şekilde yapıyor. Biraz huysuzlanacak ama sıkı tutarsanız görebilirsiniz. Diş dökülmeleri maalesef biz istesek de göremiyoruz. Bazen yuttuklari bile oluyormus. Ben kassandra da hiç görmedim mesela. Dişleri kasiniyordu ama hiç dökülen dişine denk gelmedim. Dişlerinde kaşınma var mı mesela sizi ısırmaya çalışıyor mu? Bu da bir belirtidir.
Çok geçmiş olsun şimdiden.

Aycl64

Hayvansever
Kedi Dostu
@Aycl64, veterinerler klinik olarak geçtiği için nöbet sistemi yok siye biliyorum. Ama tabi çoğu pazar günleri kapalı. Gene de bir arayip sorun derim.
Eski ateş olceriniz varsa, poposuna sokup ateşini olcebilirsiniz. Veterinerler de o şekilde yapıyor. Biraz huysuzlanacak ama sıkı tutarsanız görebilirsiniz. Diş dökülmeleri maalesef biz istesek de göremiyoruz. Bazen yuttuklari bile oluyormus. Ben kassandra da hiç görmedim mesela. Dişleri kasiniyordu ama hiç dökülen dişine denk gelmedim. Dişlerinde kaşınma var mı mesela sizi ısırmaya çalışıyor mu? Bu da bir belirtidir.
Çok geçmiş olsun şimdiden.
Hep ısırmaya çalışıyor ya. Gece çok enerjikti 4 gibi uyudu. Sabah uyandı hala çok enerjik. Kanama yok şu an.