Kedimin ağzı bozuk balık gibi kokuyor. YARDIMM

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Catmoshi

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese merhaba, son 5 gündür kedimin ağzı bozuk balık gibi kokuyor. Gerçekten yanıma gelip ağzını açtığında gözlerim yaşarıyor o derece bir koku. Veterinerimiz suyuna konucak listerine gibi birşey ve oracure adında ağzına sıkılması gereken bir jel verdi. Pek işe yaradığı söylenemez. Lütfen yardımlarınızı fikirlerinizi bekliyorum. Çok teşekkür ederim şimdiden.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Cok farklı sebepler olabilir.

Mama değişikliği
Mama harici başka besin öğeleri vermeniz
İç parazit
Diş cürümesi (fazla yaş mama verdiyseniz bu büyük ihtimal)

Veterineriniz ne teşhisi koydu da bunları verdi? sadece kokuyor diye ilac verilmez.

Catmoshi

Hayvansever
Kedi Dostu
Cok farklı sebepler olabilir.

Mama değişikliği
Mama harici başka besin öğeleri vermeniz
İç parazit
Diş cürümesi (fazla yaş mama verdiyseniz bu büyük ihtimal)

Veterineriniz ne teşhisi koydu da bunları verdi? sadece kokuyor diye ilac verilmez.
Merhaba oncelikle cevap verdiginiz icin cok cok tesekkur ederim. Evet bir iki gunlugune mamasi degismisti ama hemen eskisine geri donduk, yas mama yiyor ama her gun bir tatli kasigi civarinda, ic parazit ensesinden daha 1 hafta once yapildi. Veteriner dis eti dedi ama ben pek guvenemedim acikcasi cunku dis etlerinde ya da dislerinde hic bir sararma ya da kizarma yok. Eger daha once basiniza geldiyse bir ilac ya da bir takviyeniz varsa lutfen paylasabilir misiniz?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba oncelikle cevap verdiginiz icin cok cok tesekkur ederim. Evet bir iki gunlugune mamasi degismisti ama hemen eskisine geri donduk, yas mama yiyor ama her gun bir tatli kasigi civarinda, ic parazit ensesinden daha 1 hafta once yapildi. Veteriner dis eti dedi ama ben pek guvenemedim acikcasi cunku dis etlerinde ya da dislerinde hic bir sararma ya da kizarma yok. Eger daha once basiniza geldiyse bir ilac ya da bir takviyeniz varsa lutfen paylasabilir misiniz?

Hergün yaş mama vermenize gerek yok, özel bir nedenden dolayı mı veriyorsunuz?

2 haftada bir 85 gr, cok istiyorsanız 10 günde bir verin. Hergün yaş mama vermek hem sindirimine hem diş saglıgına zarar verir. Kedinin temel besin öğesini kuru mama, 3 günde bir malt ve arada ev yapımı haşlama et vs. olarak yapmanızda fayda var. yaş mama kabızlık problemi ya da su içmeme alıskanlıgı yoksa gerekli birşey değil.

Veteriner dogru söylüyor olabilir, ic parazit ve agız problemleri oluyor bu kokunun. Ancak veterinere güvenmiyorsanız telefon flaşı acıp agzını ve iç kısımlara bakıp kontrol edin.

kediniz 8 aylıktan kücükse diş cıkarttıgı için de bu koku olabiliyor.

Forumda ilac önermek yasak, zaten önerebileceğim birşey de yok :)