Kedimin Ağız İçindeki Şişlik

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Flyer

Hayvansever
Kedi Dostu
merhaba,

Kedim 1,5 yaşında ağızının içinde bir şişlik var, veterinere götürdük iğne yaptı, ağız spreyi, vitamin ve şişliğe sürmemiz için **** verdi. Ancak sorunumuz geçmediği gibi şişlik daha da büyüdü. Sosyal medyadan farklı veterinerlere fotoğrafını attık ama farklı tanımlamalar yaptılar. Açıkçası hangisini doğru olacağına karar veremedik. kedimin iştahında problem yok, hareketlerinde de farklılık gözlemlemedim, ağız kokusu var çok fazlaca...Sizce ağzındaki yara nedir ve nasıl bir tedavi yapılmalıdır.

WhatsApp Image 2021-04-25 at 14.20.08.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Sitede ilaç ismi vermek yasak olduğundan yıldızladım. Açıkçası internet üzerinden bir şey söylemek doğru olmaz, kendi veteriner hekiminiz dışında bir veteriner hekime göstermeniz çok daha doğru olur. Sosyal medyadan çözülebilecek bir hastalık gibi durmuyor.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Ciddi bir şeye benziyor. Gulcenin dediği gibi mutlaka başka veterinerden de görüş alın götürüp.

Flyer

Hayvansever
Kedi Dostu
merhabalar,

Ben kedimi veterinere götürdüm, benim durumunda olan arkadaşlara yardımcı olmak adına paylaşmak istedim.

Öncelikle kedimin ağzında ki şişlik için epulis adı verilen bir tümör olduğu teşhisi kondu. Hem damağında hemde arka dişinde şişlik bulunmaktaydı, aşırı derecede ağız kokusu, zaman zamanda salya ve kanama olmaktaydı bunlar genel belirtileriymiş zaten.

Tedavi içinse cerrahi müdahale yapılması gerekmekteymiş, oradaki parça alınacak arka dişi de etkilendiği için muhtemelen oda çekilecekmiş. sonra alınan parça patolojiye gönderilip incelenecek. tümör iyi huylu mu kötü huylu mu, vücudun diğer bölgelerine sıçrayabilir mi incelemesi yapılacakmış.

buraya kadar herşey güzeldi.. ancak operasyon maliyeti karşılayamayacağım kadar yüksek, şuan kara kara düşünmekteyim biz bu işi nasıl çözeceğiz. (yaklaşık 2,5 bin)

Siz değerli arkadaşlarımın bana önereceği yol göstereceği bir çözüm yöntemi var mıdır.

(Not: İstanbul'da İkamet ediyorum)

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Flyer, başka bir veterinerden daha doğrulatın bu bilgiyi emin olmak adına. Ama eğer gerçekten tümörse vakit kaybetmeden yaptırın ameliyatını. Veteriner ile para durumunu konuşun derim ben. En azından taksit taksit ödemek için.