Kedimin 3. Gözü Kapanıyor Ve Şiş

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

aazdenkur

Hayvansever
Kedi Dostu
IMG_20200825_100712.jpg

Gözleri bu şekilde. Veterinere gittik. Cloptic verdi. Sabah öğle akşam sürün dedi. Bugün 4.gün sürmeye devam ediyoruz. Veteriner 1 haftaya düzelir demişti. Ama şu an kayda değer düzelme yok. İnternette bir kişi 3 günden fazla sürmeyin kör olur yazmış. Ayrıca bu hastalık başına geldiğinden beri tüylerini dökmeye başladı. Doktora sordum, gözünü çayla antiseptik niyetine temizleyim mi falan diye. Ona da yok dedi. İntte birçok kişi gözünü çayla temizleyin diyordu. Ama ben yapmadım, veterineri dinledim. Bu kremi kullananlar önerileriniz ve etkisiyle ilgili deneyiminizi bana aktarırsanız sevinirim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bir de kremi nasıl uyguladığınızdan bahsedebilir misiniz? Yanlış uygulanan ilaçtan sonuç alınmayabiliyor.

lordelvan

Hayvansever
Kedi Dostu
Şahsen bu konuda fikrim olmadığı için yorum yapmak istemiyorum ama size bir tavsiye verebilirim. Her kedinin bünyesi farklıdır, her kedi ayrı ayrı ilgilenilmeyi gerektirir. Bu yüzden bir başkasının kullandığı metot sizin kedinizde işe yaramayabilir ve hatta ciddi zarar verebilir. Tavsiyem kedinizin veterinerinin dediklerine sadık kalmanızdır. Ha şu da var, ne yazık ki veterinerlik işini sadece para kaynağı olarak gören veterinerler de var o yüzden her daim çok güvenilir bir veterinere başvurmanız ve en az iki veterinere gitmenizi tavsiye ederim.

aazdenkur

Hayvansever
Kedi Dostu
Deride kızarıklık gözlemlediniz mi?
Evet, gözünün kenarı özellikle ilacı sürdükten sonra biraz kızarıyor. Ama ilacı sürünce 3. Göz kapağı da düzeliyor. Göz kızarıklığının İlaçla tam ilgisi var mı anlamadım. Çünkü, ilk zamanlarda da gözü biraz şişiyordu ama hatırladığım kadarıyla kızarmıyordu. Alerjisi mi var diye çekiniyoru. Krem de penisilin içerikli genel antibiyotik. -antibiyotiğe alerjisi olan insan veya hayvan duymadım. Antibiyotik dediğin şey o bakterilerin inhibitörü. Belki stresten veya oraya sürmek için göz kaoağını aşağı doğru çektiğimiz için kızarıyordur. Ama benim fikrim bu hastalıktan dolayı kızarması. Maalesef de ilacı sürsek de kızarıklık pek fazla geçmiyor. Size attığım resimdeki hali kızarıklığın en az olduğu hali.- Bu arada kremi sürüş şeklim de her göze 2cm boyunca sürmek(prospektüste yazan). Zaten şırınga gibi krem. Arkadan basınca akıyor. Biz tam 2cm bile sürmüyoruz gerçi. 2cm demek hayvanın gözü boyunca sürmek demek. Veterineri aradık, gözünü açıp, göz kapağının içine doğru sürün dedi. Aynen öyle sürüyoruz.

Son düzenleme:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
İlaca karşı alerjik reaksiyon gösteriyor olabilir. Yarın mutlaka veteriner hekime gidin derim. İlacı değiştirmek isteyebilir.