Kedimi Yataktan Nasıl Uzak Tutarım

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

KeReM @

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedim ile ilgili ilk konum bu olsun. Yaramaz kızım Maya bizimle yatakta uyumayı seviyor. Açıkcası onu okşayıp hırıltısını dinlemek benimde hoşuma gitmiyor değil ama yatağı paylaşmak uygun değil.

Geleyim soruma, kedimizi yatak odasından ve özellikle yataktan nasıl uzak tutabilirim?

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Yavruluk dönemlerinde yalnız kalmayı pek istemiyorlar. İlk etapta bütün ihtiyaçlarını tek odaya topladım. Işık açık kalmasını sağladım, 2-3 saat sonra miyavlamaya başladı. Yanında gidip biraz yanında uzandım ve kapıyı kapatıp çıktıktan sonra sabah 7ye kadar uyudu. Kıyafetimi yatağına koyduğumda uyumuştu.

BOBO

hayvanlar.net
Meraklı Üye
Egzotik Dostu
Kedinizi yatak odasından ve yataktan uzak tutmak için aşağıdaki önerileri uygulayabilirsiniz:
  1. Alternatif bir uyku alanı oluşturun: Kediniz için rahat ve güvenli bir uyku alanı oluşturun. Bu alanı kedinizin yatağı olarak belirleyebilirsiniz. Yatağının yanında birkaç oyuncak ve bir mama kabı koyarak kedinizin bu alanı daha fazla benimsemesini sağlayabilirsiniz.
  2. Kapıyı kapalı tutun: Kedinizin yatak odasına girmesini engellemek için kapıyı kapalı tutabilirsiniz. Kediniz kapının önünde miyavlayarak sizi rahatsız edebilir, ancak zamanla bu davranışı bırakacaktır.
  3. Eğitim verin: Kedinize yatak odasına ve yatağa çıkmamasını öğretmek için eğitim verin. Kediniz yatağınıza çıktığında sakin bir şekilde "hayır" diyerek kedinizi yataktan uzaklaştırın. Bu işlemi her defasında tekrarlayarak kedinizin yatağa çıkmamasını öğrenecektir.
  4. Bir barikat oluşturun: Kedinizin yatak odasına girmesini engellemek için bir barikat oluşturabilirsiniz. Örneğin, kapı önüne bir bebek kapısı ya da hareketli bir paravan yerleştirebilirsiniz.
Kedinizin yatak odasına girmesini engellemek için yukarıdaki önerileri birlikte kullanabilirsiniz. Unutmayın, kediniz için alternatif bir uyku alanı oluşturmak önemlidir. Bu şekilde kediniz hala sizinle birlikte uyumayı seviyorsa, ama uygun bir alanı olduğunu da biliyor olacaktır.

KeReM @

Hayvansever
Kedi Dostu
Tavsiyelerinizi bir süre deneyeceğim. Doğrusu akşam üstü yatağımın yanına minderlerden bir alan oluşturdum. Yanıma her tırmandığında oraya bıraktım. Bu seferde küstü sanki 😅 salona gidip uyudu. Sabah gidip aldım ama yatağa kabul etmeyince yine salonda uyudu.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
yatak odasını kapalı tutun, aglamalarını gözardı edin.
2 güne susarlar :)

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Dün çok ağladı kendi başına yatmadı. Şimdi ışığı ve kapısını kapattım uyuyor. Bebek için kamera vardı onu odaya koydum izliyordum :)

IMG_20230220_224556.jpg

KeReM @

Hayvansever
Kedi Dostu
Dün çok ağladı kendi başına yatmadı. Şimdi ışığı ve kapısını kapattım uyuyor. Bebek için kamera vardı onu odaya koydum izliyordum :)

Ekli dosyayı görüntüle 5379
Bebekle ilgilenir gibi ilgilenmek gerekiyor. :) Benim ilk kedim ama bayıldım. Yanlış bişey yapmakta istemiyorum o nedenle herşeyi araştırıyorum. Bende bugün yeni bir alan oluşturdum, umarım alıştırabilirim. Hem onun için hemde bizim için çok daha güzel olacak.

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Gece bir anda gelip kızımın üstüne atlayıp uyandırıyor. Tekrardan uyutmak çok zor. Bu yüzden ayrı odada yatması daha iyi.