Kedimi Veteriner Aldı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

iremezgi

Hayvansever
Kedi Dostu
dün buraya yazmıştım kedim ameliyattan sonra her gün 1 kere kusuyor diye bugün veterinere götürdüm ve aldı bugün aç kalacağını mamadan kaunaklı olduğunu öğrenmek için ama ben bir türlü rahat edemiyorym yarın gideceğim ama ya gece kusarsa boğulursa ameliyatlı olduğu için ya dikişini gece açarsa gibi bir sürü soru aklımda dolanıyor ve sizce kusma çok ciddi bir şey mi kusunca miyavlarsa ciddi bir şey oluyormuş ama benim kedim hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam ediyor yarına kadar bir şey olur mu ölmez dimi sizce

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@iremezgi, içinizi rahat tutun, eğer veteriner hekiminiz aldıysa mutlaka bilinçli bir şekilde gözetime almıştır. Önemli olan siz veteriner hekiminize ne kadar güveniyorsunuz? İnşallah hiçbir sorun yaşamazsınız, güzel düşünün her şey güzel olsun.

iremezgi

Hayvansever
Kedi Dostu
her ne kadar güvensemde şuan yalnız sonuçta yarın vermezse bile bi şekilde almak istiyorum cidden çok aklım kalıyor çıldırmak üzereyim

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
her ne kadar güvensemde şuan yalnız sonuçta yarın vermezse bile bi şekilde almak istiyorum cidden çok aklım kalıyor çıldırmak üzereyim

Sizi çok iyi anlıyorum ama sabırlı ve güzel düşüncelere kapılmanızı istiyorum. Kötü şeyler aklınıza gelmesin, sabah ilk işiniz direkt veteriner hekime gitmek olacaktır ama siz güzel düşünün, güzel şeyler olsun. Ben sizi çok iyi anlıyorum, neler yaşadığınızı ve nasıl bir durumda olduğunuzu da tahmin edebiliyorum. Çok geçmiş olsun ayrıca :(

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bazı veteriner klinikleri 7/24 açık oluyor. Sizin kedinize de şu an nöbetçi bir veteriner hekim bakıyor olabilir. Bazen kedilerin klinikte kalmaları daha iyi olabiliyor. Elbette ölür ya da ölmez demek mümkün değil ancak siz içinizi ferah tutun onun iyiliği için gerekeni yapmışsınız.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
çok teşekkür ederim :( umarım kimse böyle bir duruma düşmez

Umalım da düşmesin, dediğim gibi sakin olun ve güzel şeyler düşünün. Kötü bir düşünceye kapıldığı zaman insan mutlaka başına kötü bir şey geliyor, iyi düşündüğünüz vakitte gerçekten iyi şeyler oluyor. Siz her daim iyi olacağını düşünün.

Aslında veteriner hekimler gözetim altına aldıkları hayvanları 7/24 canlı olarak izleyecekleri kamera ile takip etseler harika olur. Örneğin acil bir durumda mobil cihazdan baktığında anında müdahale etmeleri gerekir, böyle muhteşem olur...

iremezgi

Hayvansever
Kedi Dostu
Umalım da düşmesin, dediğim gibi sakin olun ve güzel şeyler düşünün. Kötü bir düşünceye kapıldığı zaman insan mutlaka başına kötü bir şey geliyor, iyi düşündüğünüz vakitte gerçekten iyi şeyler oluyor. Siz her daim iyi olacağını düşünün.

Aslında veteriner hekimler gözetim altına aldıkları hayvanları 7/24 canlı olarak izleyecekleri kamera ile takip etseler harika olur. Örneğin acil bir durumda mobil cihazdan baktığında anında müdahale etmeleri gerekir, böyle muhteşem olur...
evet kesinllikle mesela kedim şuan kusmuşsa kafasındaki boyunluktan dolayı aşırı rahatsız oluyor kafasını geri geri atıyor buda onun işini dahada zorlaştırır sizce yarasına zarar verir mi ameliyat olalı 6 gün oldu dikişleri sökebilir mi
Bazı veteriner klinikleri 7/24 açık oluyor. Sizin kedinize de şu an nöbetçi bir veteriner hekim bakıyor olabilir. Bazen kedilerin klinikte kalmaları daha iyi olabiliyor. Elbette ölür ya da ölmez demek mümkün değil ancak siz içinizi ferah tutun onun iyiliği için gerekeni yapmışsınız.
maalesef bizim kilinik 7/24 açık değil ama bir daha böyle bir durum olursa böyle bi veteriner tercih edeceğim sanırım

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
evet kesinllikle mesela kedim şuan kusmuşsa kafasındaki boyunluktan dolayı aşırı rahatsız oluyor kafasını geri geri atıyor buda onun işini dahada zorlaştırır sizce yarasına zarar verir mi ameliyat olalı 6 gün oldu dikişleri sökebilir mi

maalesef bizim kilinik 7/24 açık değil ama bir daha böyle bir durum olursa böyle bi veteriner tercih edeceğim sanırım

Kesin olarak yorum yapmak istemiyorum ama çok yüksek ihtimalle zarar vermesi imkansız gibi geliyor bana.

6 gün kedi ameliyatında çok uzun bir süre, yavaş yavaş iyileşme gibi durumlar söz konusu olur. İlk birkaç gün kedi için muhteşem zorlukta geçmiştir. @Gülce bu durum hakkında ne düşünüyor, yorumunu merak ediyorum.

iremezgi

Hayvansever
Kedi Dostu
inşallah dediğiniz gibidir ipleri dişiyle çekmesinden çok korkuyorum

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
inşallah dediğiniz gibidir ipleri dişiyle çekmesinden çok korkuyorum

İçinizi ferah tutun, güzel düşünün ve her şey güzel olsun :) bizleri de detaylı bir şekilde bilgilendirirseniz yarın gittiğinizde ayrıca çok mutlu oluruz. Yakından takip etmek isteriz durumunu.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kusma şikayeti ilk günler anestezinin etkisiyle ardından mamanın ağır gelmesiyle oluşmuş olabilir. Reflex markayı kullanan neredeyse her kedide kusma şikayeti duyabiliyoruz. Daha da gecikmeden kontrole gitmek bu durumda en mantıklısı olurdu, siz de en doğrusunu yapmışsınız. Bazı kedilerde iyileşme sürecinin 10 güne yayıldığını, bazı kedilerinse 1 günde ayaklandığını söyleyebilirim. Şu an konu hakkında fazla yorum yapmak doğru olmaz, en iyisi yarın sonuçları beklemek olacaktır.
Kesin olarak yorum yapmak istemiyorum ama çok yüksek ihtimalle zarar vermesi imkansız gibi geliyor bana.

6 gün kedi ameliyatında çok uzun bir süre, yavaş yavaş iyileşme gibi durumlar söz konusu olur. İlk birkaç gün kedi için muhteşem zorlukta geçmiştir. @Gülce bu durum hakkında ne düşünüyor, yorumunu merak ediyorum.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Eğer daha önce gittiğiniz bir veteriner değil ise haklısınız fakat kedinizin bakımını üstlenmiş veteriner ise tanıyorsunuzdur zaten.

iciniz rahat etsin, üstüne cok düşünüyorsunuz.

Veteriner kalması gerekiyor dediyse belirttiği gibi gözlem yapması gerekiyordur. Kediyi alarak daha da riske sokarsınız.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Geçmiş olsun :( Şahsen ben veterinerime çok güvendiğimden ve iyi bir veteriner olduğundan gözüm kapalı emanet etmiştim.