Kedimi kısırlaştırdım kızarıklık normal mi?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

aselin

Hayvansever
Kedi Dostu
Dün sabah 9 buçukta veterinere götürdüm öğlen 3'te gelip alabilirsiniz dediler öğlen 3'te gidip aldım gece 11'e kadar uyudu ve anestezi etkisinden çıkamadı ama bütün gece uyanıktı ve etkisi anestezi etkisinden çıktı bugün iyice kendine geldi yarasını yalamaya çalıştı veterineri Elizabeth yakalığı vermedi veya önermedi üstünü de bir bezle kapatmadı ısırmasın diye sürekli etrafında duruyorum Elizabeth yakalığı nı kendi başıma taktım ama kabul etmedi çıkardı. Şu an yarasının etrafında kızarıklık var bu normal mi? Dikişlerine kantaron yağı sürüp bir bezle kapatıp, gazlı bezle sarsam sorun olur mu?

Ekli dosyalar

• IMG20210129185156.jpg
    IMG20210129185156.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 13

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Veterineri arayıp yalama durumunu anlatın, forumda birçok üye bu yakalık mevzusundan zorluk çekti, veterineri tekrar aradığında takılması kararı alındı.

Size tavsiyem kızarıklık vs. Icin de veterineri aramanız. Süreci henüz bilmiyorum fakat kısırlaştırma önemli konu, kendiniz müdahale etmeseniz daha iyi.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Her kedi yara olup olmaması farketmez hertürlü vücudunu hergün saatlerce yalar, her kısırlaştırılmış kediye bence yakalık şart.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Her kedi yara olup olmaması farketmez hertürlü vücudunu hergün saatlerce yalar, her kısırlaştırılmış kediye bence yakalık şart.
Evet ciddi problemler oluyor ve genelde yakaligi takmayan hemen hemen herkes bir problem yaşıyor. Bende 2 kedi olduğu için merak edip veteriner e sordum, o bile garipsedi.