Kedimi çiftleştirmeli miyim ?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar herkese selam.

8 aylık dişi bir sarman kedim var. İlk defa kızgınlığa girmişti geçti fakat tekrar kızgınlığa girdi. Ben aşıları bitince kısırlaştırmayı düşünüyordum fakat yakınlarımdan birkaçı işte yazık yapma o da annelik yapsın falan dediler şunu söyleyeyim benim çiftleştirmeme sebebim yavrularına bakamayacağımdan dolayı ama birşey olmaz biraz büyüdükten sonra sahiplendiririz isteyen çok tanıyorum dediler. Siz ne düşünüyorsunuz aslında ben çiftleştirme taraftarıyım da mesela yavrularını doğurduktan sonra bu kızgınlık devam eder mi ? ederse aynı şiddetli bir şekilde mi eder ? Bu konuda detaylı bilgilendirirseniz çok sevinirim mesela sarman bir erkekle mi çiftleştirsem ? bilmeden hareket etmek istemiyorum.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedilerde ve köpeklerde annelik içgudusu yoktur. İlk doğumda genelde ya 1 tane yavru kalır ya da hiç kalmaz, çoğunlukla ölüyorlar maalesef. Doğum kedilerin ömrünü yiyor maalesef. Annenin yavrulari kabul etmeme durumu da var. Yavruları sahiplendirememe durumunuz da var. Hadi sahiplendirdiniz, iyi bakılıp bakilmadigini bilemezsiniz.
Bence şahsım fikrim, hiç uğraşmayın. Direk kısırlaştırın. Hayvanları insanlar gibi zannediyor maalesef çoğu kişi.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedilerde ve köpeklerde annelik içgudusu yoktur. İlk doğumda genelde ya 1 tane yavru kalır ya da hiç kalmaz, çoğunlukla ölüyorlar maalesef. Doğum kedilerin ömrünü yiyor maalesef. Annenin yavrulari kabul etmeme durumu da var. Yavruları sahiplendirememe durumunuz da var. Hadi sahiplendirdiniz, iyi bakılıp bakilmadigini bilemezsiniz.
Bence şahsım fikrim, hiç uğraşmayın. Direk kısırlaştırın. Hayvanları insanlar gibi zannediyor maalesef çoğu kişi.
Aynen bende öyle düşünüyorum biraz araştırma yapınca cidden bu konuda deneyimli olmak gerek ve çok büyük sorumluluk istiyor ayrıca şöyle birşey var kısırlaştırmak kızımı çok daha mutlu yapıcak hem sağlık hemde moral açısından.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Sinem hanım cok dogru bir noktaya değinmiş, annelik babalık içgüdüsü yoktur, belli bir süre sonra bir anlam ifade etmiyor pek kendileri için.

Dişi kedileri kısırlaştırmazsanız rahim kanseri,meme kanseri gibi birçok problem ve rahim problemleri yaşama ihtimaliniz yüksek. Kısırlaştırma hayvanın ömrünü uzatıyor resmen.

Yanlıs anlamayın civarınızdakiler elbette iyi niyetlidir ancak "annelik duygusunu tatsın" cümlesini bilinçsizce kullanıp hatalı yönlendirme yapıyorlar.

İlanlarda yüzlerce sarman kedi var, ki çiftleştirdiğiniz kedi sarman olabilse bile o kadar ilan sahip bulamazken sizinkilerinde bulabileceğini cok sanmıyorum.

En güzeli kızınızı kısırlaştırmanız.

Veterinerinize de danışmanızı tavsiye ederim daha detaylı bilgi verecektir.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Sinem hanım cok dogru bir noktaya değinmiş, annelik babalık içgüdüsü yoktur, belli bir süre sonra bir anlam ifade etmiyor pek kendileri için.

Dişi kedileri kısırlaştırmazsanız rahim kanseri,meme kanseri gibi birçok problem ve rahim problemleri yaşama ihtimaliniz yüksek. Kısırlaştırma hayvanın ömrünü uzatıyor resmen.

Yanlıs anlamayın civarınızdakiler elbette iyi niyetlidir ancak "annelik duygusunu tatsın" cümlesini bilinçsizce kullanıp hatalı yönlendirme yapıyorlar.

İlanlarda yüzlerce sarman kedi var, ki çiftleştirdiğiniz kedi sarman olabilse bile o kadar ilan sahip bulamazken sizinkilerinde bulabileceğini cok sanmıyorum.

En güzeli kızınızı kısırlaştırmanız.

Veterinerinize de danışmanızı tavsiye ederim daha detaylı bilgi verecektir.
Veterinerimde kısırlaştırma yönünde zaten o yüzden ilk burda sizin gibi bilen kişilere danışmak istedim. Teşekkür ederim bilgileriniz için.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Yapılan tüm yorumlara katılıyorum benimde nacizane fikrim kısırlaştırmanızdan yanadır... dışarıdan gelebilecek tüm hastalıklara karşı muhteşem koruyor aynı @Arndiol dediği gibi