Kedimi Banyo Yaptırdım Halsiz ve İştahsız

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

aazdenkur

Hayvansever
Kedi Dostu
5-6 saat kasar önce kedimi ılık-sıcak arası su ile yıkadım. Normal şampuan ile elimden geldiğince dikkat ederek kafasına ve gözüne neredeyse hiç su deymeyecek şekilde yıkadım.Sonra da pireleri gitsin diye sirkeli yine sıcak-ılık su ile yıkadım Hemen havlular ile kuruladom. Saç kurutma makinesinden korktuğu için önce iyice kuruladıktan sonra saç kurutma makinesi ile 10cm mesafe bırakarak kuruttum. Az önce 2 kez belli aralıklar ilr hapşurdu. Halsiz ve yemek de yemedi biraz su içti sadece. Hasta mı acaba? Yarın da böyle olursa vete gitmeyi düşünüyorum. Ama Allah korusun hasta olmuş olsa bile hemen 5 saat içinde böyle olurmuydu ya? Yoksa sadece yorgun mu? Elimden geldiğince dikkat ettim. Banyodan çıkar çıkmaz defalarca kulaklarını vs kuruladım sildim. Su kaçmamış olması lazım. Ama kurulayana kadar 30dk uğraştık. Çok kaçmaya falan çalışto. Acaba yorulmuş olduğu için mi böyle? Daha önce kedisini yıkayanlar ve veteriner arkadaşlar lütfen yardımcı olun.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Kediler yıkandıktan sonra halsizlesir, çünkü sudan.nefret ederler ve kesinlikle.insan şampuanı ile yıkanmaması gerekir. Hatta yıkanmaması gerekir. Evinizi mumkun mertebe sıcak tutun. Size trip atma ihtimalleri yüksektir.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
keşke arastirsaydiniz da bari pire şampuanı ile yıkasaydınız. Normal şampuan vücudundaki enzimleri mahvediyor bu nedenle hem parazite daha kolay yakalanıyor hemde hasta oluyor

Kaçmaya vs de çalıştığını düşünürsek üzgünüm ama kedinize hem fiziki hem manevi zarar vermissiniz. Ben Ikıncı kedimi aldığında parazit problemi vardı, veteriner özellikle uyardi yıkama diye defalarca beni. Neyse ki 1 yaş civarı, küçük olsa çok daha kötü olurdu.

muhtemelen hem üşüdü hem stres yaptı. Hastalık belirtisi olursa acil veterinere gitmenizi tavsiye ederim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Hiç beklemeden bir veteriner hekime gitmeniz de fayda var. Üşütmüşse veya bir sorunu varsa erkenden çözüm üretilmesi daha sağlıklı olacaktır.

aazdenkur

Hayvansever
Kedi Dostu
arkadaşlar dün bu başlığı açtıktan sonra hafif hafif düzeldi. Bugün çok şükür hiçbir sorunu yoktu. Muhtemelen stres yaptı. Bir daha kedi şampuanı ile yıkamaya özen göstereceğim.
keşke arastirsaydiniz da bari pire şampuanı ile yıkasaydınız. Normal şampuan vücudundaki enzimleri mahvediyor bu nedenle hem parazite daha kolay yakalanıyor hemde hasta oluyor

Kaçmaya vs de çalıştığını düşünürsek üzgünüm ama kedinize hem fiziki hem manevi zarar vermissiniz. Ben Ikıncı kedimi aldığında parazit problemi vardı, veteriner özellikle uyardi yıkama diye defalarca beni. Neyse ki 1 yaş civarı, küçük olsa çok daha kötü olurdu.

muhtemelen hem üşüdü hem stres yaptı. Hastalık belirtisi olursa acil veterinere gitmenizi tavsiye ederim.
bu arada enzimler vücut içinde salgılanıyor. Sonuçta vücuda direkt kan yolu ile enjekte edilen bir ilaç uygulamadım. Ayrıca şampuanlar krem gibi deri altına da işlemezler ki. (Ki epidermise işleyen krem özelliğinde bir şampuan dahi olsa direkt kana karışmaz) sonuçta kana karışmayan bir uygulama yaptığım halde apoenzimin aktif bölgesinin yapısını değiştirerek veya kofaktörün yapısını değiştirerek yahut direkt inhibitör ile holoenzimi inhibe edecek bir uygulama yapmadım. Bu yüzden enzimler hakkındaki yorumunuzu anlamadım. Ama diğer söyledikleriniz için teşekkürler.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Hocam bu kadar farklı kelimeyi ve durumları bilip kediyi hem zorlayarak hemde normal şampuanla yıkamak ayrı üzücü bir konu.

şampuanlar vs. Deri tarafından emilir bu arada. Kedi derisi de insan derisi gibi gozeneklidir.bYikadiginiz şampuan içeriğine göre kedilerde alerjen tepkimeler görülen bir durum, araştırabilirsiniz. Enzim olmasa bile deri altına işlediğini gerçeğini görmezden gelmemek gerekir.

Neyse uzatacak birşey yok, ufaklık iyiyse sıkıntı yok.
Iyi forumlar