Kedime kısırlaştırılmış mama vermemin bir sakıncası var mı?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

noname

Hayvansever
Kedi Dostu
Yanlışlıkla ND Kısırlaştırılmış kedi maması aldım. kedim kısır değil. kedime verebilir miyim?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kediniz kaç aylık? Yavru kedilerin kısır mama tüketmesi gelişimlerini engeller bu yüzden yalnızca yavru kedi maması ile beslenmeleri önerilir.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok iyi bir seçenek değil bence 10 aylik için özellikle.
Kalori olarak düşük kalacaktır, illa kullanacaksanız ek besin/vitamin vermenizde fayda var bence.

noname

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok iyi bir seçenek değil bence 10 aylik için özellikle.
Kalori olarak düşük kalacaktır, illa kullanacaksanız ek besin/vitamin vermenizde fayda var bence.
yanlışlıkla aldığım kısırlaştırılmış mama 5 kg. 10 aylık kedim için şuan elimde olan açık mamaya devam etsem 3 yaşındaki kedime de bu mamayla ekbesin/vitamin versem bir sıkıntı çıkar mı? ek besin/vitamin olarak ne verebilirim?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yaş mama, sakatat, et, balık, yoğurt, kefir, malt gibi gıdalarla takviye yapabilirsiniz. 3 yaşındaki kedinizin özellikle kilo problemi varsa mamayı kullanmanızda bir sakınca olmaz. 10 aylık kediniz için de açık mama kullanabilirsiniz. :)

noname

Hayvansever
Kedi Dostu
Yaş mama, sakatat, et, balık, yoğurt, kefir, malt gibi gıdalarla takviye yapabilirsiniz. 3 yaşındaki kedinizin özellikle kilo problemi varsa mamayı kullanmanızda bir sakınca olmaz. 10 aylık kediniz için de açık mama kullanabilirsiniz. :)
kedim şuan kızandan geçiyor kilo durumu sanırım normalden biraz fazla gibi teşekkür ederim