Kedime Kimlik Belgesi Çıkarmalı mıyım?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

aazdenkur

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşalar ben bir kedi sahiplendim. Sokaktan. Bunu hayvan barınağına götürüp oradan mı tekrar teslim alayım yoksa veterinere faşan mı götüreyim? Aşısı ve belgesi için. Ayrıca kimlik belgesi tarzı bir sahipkik belgesi veriyorlar mı? Veterinere gidersek sahiplenmek+aşılar için fiyatlar nedir? Bunu yapmanın bütçe açısından en uygun yolu nedir?

Cemgineer

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba,

Öncelikle ikiniz için de hayırlı olsun. Veterinere götürüp aşı kartı çıkarttırırsanız, kimlik ve pasaport yerine geçiyor. Orada da sahiplik bilgileri yer alıyor :) Şu an iç ve dış parazit toplamda 100 olması lazım ama tam hatırlayamadım. Fiyat tarifesini 2020 yılı için Google'da aratarak bulabilirsiniz. 2 Ayda bir iç ve dış parazit yapılması yeterli olacaktır. 6 aylıkken karma aşı yapacaklar, o da 90-100 TL arası tutuyor ve her yıl tekrarlanıyor.

Bu vesile ile de belirteyim. Kedi bakımı çok masraflı olmamak ile birlikte 1 yaşına kadar ayda 250-300 TL, 1 yaşından sonra 200 TL civarına halloluyor. Tabi en kaliteli mamayı vereyim derseniz yine 300 civarında gezersiniz :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Veteriner fiyatlarını buradan inceleyebilirsiniz.