Kedime hiç aşı yaptırmadım

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ferhatcan

Hayvansever
Kedi Dostu
8 aylık bir kedim var. Sahiplenmeden önce 1 aylıkken eski sahipleri haziran ayında iç parazit aşısı yaptırmış. Ben sahiplendikten sonra maddi durumum çok iyi olmadığı için bir türlü kedime aşı yaptıramadım. Hiç dışarı çıkarmadım. Sürekli evde. Hiçbir başka hayvanla teması olmadı. Keyfi yerinde, Allaha şükür şu ana kadar bir hastalığı falan da olmadı. Kedimle uyuyorum öpüyorum kokluyorum. Aşıları tam olmadığı için bana bulaşabilecek hastalık riski şu an var mıdır? Kuduz olma, tüylerinden dolayı kist veya herhangi bir şey? En yakın zamanda minik dostumu veterinere götürüp tedavisini aşılarını yaptıracağım. Ama şu anlık aklıma takıldı sormak istedim. Cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedi ısırması ve tırmalaması sonucunda insanların rahatsızlık geçirebilme durumları elbette var. Naçizane tavsiyem şu an durumunuz var ise kesinlikle güvenebileceğiniz bir veteriner hekime götürün ve aşılarını vurdurun.

Bazı veteriner hekimler uygun fiyata çok güzel hizmetler veriyorlar.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kedilerde kuduz görülme ihtimali imkânsıza yakındır. Kedilerin konak olduğu en popüler hastalık iç parazittir. İnsan da dahil olmak üzere çoğu canlıya geçirmek üzere konak görevi görürler. Eğer pişmemiş et, kalitesiz kuru mama, salam, sosis türevi besinler verdiyseniz kedinizi kontrol ettirmenizi tavsiye ederim. Tabii bu söylediklerim her aşısız kedi iç parazit hastalığı taşır, hiçbir aşılı kedi iç parazit riski taşımaz demek değildir. Dış parazit olsa mutlaka fark ederdiniz bu nedenle bu konuda yorum yapmıyorum :)