Kedimde Kusma Sorunu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Adnan29

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedim dün ve bugünle birlikte toplam 3 defa kustu yeni aldım kediyi kusmugunda mama vardı. Veteriner mamaya alışma süreci olduğu için yapması normal söyledi. Korkulacak bir şeyin olmadığını söyledi. Sizce de normalmi ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Mama geçişi yapmış mıydınız yoksa direkt farklı mama kullanmaya mı başladınız?

Adnan29

Hayvansever
Kedi Dostu
Önceki aile farklı veriyormuş veterinerin söylediği mamayı kullandırdım.
Mama geçişi yapmış mıydınız yoksa direkt farklı mama kullanmaya mı başladınız?
Fakat mamayı 3 gündür yedi hiç bişi olmadı 4.gün bu şekilde oldu

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eski mamadan yeni mamaya geçişiniz bu şekilde olmalıdır. Eğer bu sürece uymadan direkt geçiş yapmışsanız bu yüzden kusuyor olabilir. Aynı zamanda mamayı gereğinden fazla tüketmesi, mamayı sindirememesi de kusmasına sebep olabilir. Hangi marka mama kullanıyorsunuz?
pro-performance-tavuklu-kedi-mamasi-15-kg-yetiskin-kedi-mamalari-1-7-yas-pro-performance-23784...jpg

Adnan29

Hayvansever
Kedi Dostu
Eski mamadan yeni mamaya geçişiniz bu şekilde olmalıdır. Eğer bu sürece uymadan direkt geçiş yapmışsanız bu yüzden kusuyor olabilir. Aynı zamanda mamayı gereğinden fazla tüketmesi, mamayı sindirememesi de kusmasına sebep olabilir. Hangi marka mama kullanıyorsunuz?
Ekli dosyayı görüntüle 3184
Felicia
Yeni aldığım için veteriner geçici süreliğine bu mamadan verdi ama royal canın maması alacağım bu mamanın bitmesini bekliyorum

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kedinizin eskiden kullandığı marka daha kaliteliyse Felicia'yı sindiremiyor olabilir. Eski mamasından alıp yeni mamasıyla karıştırarak vermenizi öneririm. Yukarıdaki görseldeki gibi mama değişimi yapmanız kediniz için daha sağlıklı olacaktır. Şimdilik midesini rahatlatması için yoğurt suyu içirebilirsiniz.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Muhtemel ani geçiş nedeniyle olan birseydir, 3 4 günde etkisi çıkmıştır. veteriner in bilgisi olduğuna göre allerjik birşey olmadığını varsayıyorum..

Mama değişikliği için mamanın bitmesini beklemeyin, Gulce hanım yukarda bir tablo atmış, mamayı karıştıra karıştıra değiştirmeniz gerekiyor

Adnan29

Hayvansever
Kedi Dostu
Sabah kusunca mama vermedim sadece su verdim midesi rahatlasın diye akşam mamasını yedikten sonra tekrar bu şekilde kustu. ( mama değişikliği oldu )

Ekli dosyalar

• 49806567-7E9D-4A64-BE13-CC9B193B448D.jpeg
    49806567-7E9D-4A64-BE13-CC9B193B448D.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 23

selcanb

Hayvansever
Kedi Dostu
Sanki direkt mamayı kusmuş gibi. Benimki de kendi maması bitmişti, yeni siparişim gelene kadar farklı bir mama denemiştim. Onu her yediğinde bu şekilde çıkardı. Mamadan pek hoşlanmamış olabilir eski mamasıyla karıştırarak mama değişikliği yapmanız iyi olabilirdi

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Mamayı direk mi degistirdiniz?
Değişimi şu şekilde yapmanız gerekiyor ki hayvan mamaya yavaş yavaş alışsın ve bünyesi birden tepe taklak olmasın. Bir de hangi mamadan hangi mamaya geçtiniz?
1609519160137.png

Adnan29

Hayvansever
Kedi Dostu
Sanki direkt mamayı kusmuş gibi. Benimki de kendi maması bitmişti, yeni siparişim gelene kadar farklı bir mama denemiştim. Onu her yediğinde bu şekilde çıkardı. Mamadan pek hoşlanmamış olabilir eski mamasıyla karıştırarak mama değişikliği yapmanız iyi olabilirdi
Teşekkür ederim
Mamayı direk mi degistirdiniz?
Değişimi şu şekilde yapmanız gerekiyor ki hayvan mamaya yavaş yavaş alışsın ve bünyesi birden tepe taklak olmasın. Bir de hangi mamadan hangi mamaya geçtiniz?
Ekli dosyayı görüntüle 3187
Kediyi yeni sahiplendim veterinerden önceki aile ne kullanıyordu bilmiyorum. Veteriner bu mamayı kullanmamı istedi felicia marka ama şimdi royal canın kuru mama ve yaş mamasından aldım hafta içi ulaşacak elime

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Adnan29, direk degistirdiginiz için böyle olmuştur. Royal canin iyi bir mama değil ama o paraya alabileceğiniz daha iyi mamalar var. Brit care ya da mystic alabilirsiniz.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu konuya da bakabilirsiniz.

Kedilerde Kusma

aynı konuyu farklı 2 baslıkta acmışsınız, konuları birleştirdim