Kedim uyumadan önce titriyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ilaydasena06

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba 2 hafta önce kadar iç parazit hapı yutturduk. Veterinerimiz iç parazitten titriyordur dedi ama 2 hafta oldu hala aynı. Uyumadan önce çok titriyor tam uykuya Dalan’a kadar bu şekilde. Yeme içmesinde sorun yok oyun da oynuyor. Kakasında kurt falan görmedim sıvılıkta yok günlük min 2 kez çişisini yapıyor. Aşırı kaşınma yok ama haptan sonra idrar yolunu çok yalamaya başladı. Vitamin şurubu da içiriyorum neden titriyor olabilir?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Uyanıkken de oluyor mu? Belki rüya görüyor olabilir.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
İç parazitten oldugunu sanmıyorum, 2 hafta gbi bir süre yan etki göstermesi cok mantıklı gelmedi.

Üşümediğine eminsiniz değil mi? Cünkü hareketsiz kaldıgında bedenleri bir tık daha soguk oluyor normale göre, öyle gözlemledim benimkilerden.

Uykuda benim kedim titriyordu, stres kaynaklı oldugu ortaya cıktı. Siddet görmüş, bir dönem felç kalmıştı. Evine alışınca gecti.
Ancak uyku öncesi titreme ve genel olarak titreme yapıyorsa normal bir durum olmadıgını söylemişti veteriner.

Eğer ciddi ve uzun süreli bir titreme, üşüme ya da fazla terleme kaynaklı bir titreme değil ise veterinerinize tekrar sormanızı, eğer hala "iç parazit" olarak geçiştiriyorsa başka veterinere gitmenizi tavsiye ederim.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
İç parazitten oldugunu sanmıyorum, 2 hafta gbi bir süre yan etki göstermesi cok mantıklı gelmedi.

Üşümediğine eminsiniz değil mi? Cünkü hareketsiz kaldıgında bedenleri bir tık daha soguk oluyor normale göre, öyle gözlemledim benimkilerden.

Uykuda benim kedim titriyordu, stres kaynaklı oldugu ortaya cıktı. Siddet görmüş, bir dönem felç kalmıştı. Evine alışınca gecti.
Ancak uyku öncesi titreme ve genel olarak titreme yapıyorsa normal bir durum olmadıgını söylemişti veteriner.

Eğer ciddi ve uzun süreli bir titreme, üşüme ya da fazla terleme kaynaklı bir titreme değil ise veterinerinize tekrar sormanızı, eğer hala "iç parazit" olarak geçiştiriyorsa başka veterinere gitmenizi tavsiye ederim.
Benim kedimde uykuda titriyordu sahipleneli 2 ay oldu son zamanlarda farketmiyorum ama ben normal sanıyordum ya...

ilaydasena06

Hayvansever
Kedi Dostu
Uyanıkken de oluyor mu? Belki rüya görüyor olabilir.
Yok sadece uyuma evresinde oluyor başka olmuyor

Üşüme olduğunu sanmıyorum çünkü salonda soba yanıyor onun yanında yatıyorken de oluyor. Şimdi yatakta yatıyor elektrikli battaniye ile ısıttım yatağı mesela ama uyumadan önce yine titredi. Bu veterinere iç parazit mi emin misiniz dediğimde evin yakınlarına kedi çok geliyorsa strestende olabilir demişti ama gerçekten baştan savuyor gibi

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bencede baştan savıyor. uyumadan önce yapmasına bir sebep değil bu.

Şayet savunmasız hissettiği bir anda titriyor olarak düşünürsek de kedinizin uyumak için kuytu köşeleri tercih ediyor olması gerekiyor.

Elbette kötü düşünmemek gerekir , fakat civarınızda var ise sonraki aşıları için farklı bir veterinere gidip ona danışmanızda fayda var. Hiçbirşey de olmayabilir, nörolojik problemde olabilir.

Sonucta doktora gidip "uyumadan önce titriyorum" diyen bir insan olsaydı doktor ona kapı önünden geçen insanlar yüzünden demezdi, teşhis koymaya calısırdı.

inanıyorum ki ufaklık gayet saglıklı ve psikolojiktir birşey. siz yine de veteriner değiştirmeyi düşünün bence.