Kedim Tüy döküyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

klasweb

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba arkadaslar ,öncelikle böyle yararli ve birokadar güzel bir platform hazirladigin icin emegi gecen herkese tesekkür ederim,

Benim bir sorum olacakti basliktata belirttigim gibi kedim tüy döküyor , 1 yasinda British Shorthair kedim var daha önce hic tüy dökmüyordu,haftada bir veya iki defa tariyordum ve cok az tüy cikiyordum suan hergün taramama ragmet acayip cok tüy cikiyor,bir veya iki gün taramadigim zaman heryer tüy oluyor, birak taramayi severken dahi acayip tüy birakiyor. sizce bu nedendir bu bir hastalikmi,

Not : Kedim disari cikmiyor, balik haric hersey yiyor,herzaman hazir mama kullaniyorum ve kuru yem kullaniyorum

Tesekkürler

WebWon

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba,
Mevsim geçişinden dolayı olabilir. Belki mama markası değiştirdiyseniz bundan da kaynaklanabilir.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
sitemize hoş geldiniz, @WebWon dediğine ben de katılıyorum büyük ihtimal mevsim geçişleri veya mamadan olabilir bir de aklıma stres geldi. deneyimli ve bilgili arkadaşlar var fazlasıyla ama aklıma streste geldi çünkü tüm canlıların tüm sorunlarının baş sebebi strese bağlı diye düşünüyorum.

klasweb

Hayvansever
Kedi Dostu
Tesekkür ederim tavsiyelerinizden dolayi, aslinda stres konusu olabilir sonucta kimin stressiz bir yasami varki, kedi napsin :)

mama konusunda bir cok mama kullandim hangisini sevdi ise hangisini yiyorsa onu kullaniyorum, mevsim degisikliginden olacagini tahmin etmiyorum sonucta 11. ayda 1 yasina girdi , mevsim degisikligini yasadi...

biraz havalar isinana kadar daha bekliyecegim, havalar isindi halen devam ediyor ozaman doktora götürmem gerek.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@klasweb eğer önerilen çözümlerde bir sonuna ulaşamazsanız en son cümlenizde söylediğiniz gibi çare veteriner hekime götürmek olacaktır. kalıcı hastalıklara sebep olmamak için çok daha önceden önlem alınması gerekir.

Ttggcee

Hayvansever
Kedi Dostu
Mamanızı değiştirmenizi tavsiye ederim ortam yer veya eşya değişikliği de olabilir sorun devam ederse geç kalınmadan hekime götürülmeli umarım sorununuzu çözersiniz patili günler dilerim

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Mevsim geçişleri sırasında mamaya bağlı olarak fazla ya da az tüy dökümü görülebiliyor. Başka bir sokakta orta hatta düşük kalite kuru mamayla beslenen bir kediyi sevdiğimde üstüm başım tüy olurken, yaş mama ve et ağırlıklı beslediğim kedimden 3 tüy falan ancak döküldü. Ne kadar kaliteli mama o kadar az tüy dökümü kısaca.

destanhbf

Hayvansever
Merhaba arkadaslar ,öncelikle böyle yararli ve birokadar güzel bir platform hazirladigin icin emegi gecen herkese tesekkür ederim,

Benim bir sorum olacakti basliktata belirttigim gibi kedim tüy döküyor , 1 yasinda British Shorthair kedim var daha önce hic tüy dökmüyordu,haftada bir veya iki defa tariyordum ve cok az tüy cikiyordum suan hergün taramama ragmet acayip cok tüy cikiyor,bir veya iki gün taramadigim zaman heryer tüy oluyor, birak taramayi severken dahi acayip tüy birakiyor. sizce bu nedendir bu bir hastalikmi,

Not : Kedim disari cikmiyor, balik haric hersey yiyor,herzaman hazir mama kullaniyorum ve kuru yem kullaniyorum

Tesekkürler
öncelikle aramıza hoşgeldiniz. kedinizle alakalı sorun aslında tek sizin kedinizde yok. şu an mevsim geçisi olduğu için tüy dökme sorunu artmış olabilir. tabiki diğer arkadaşların dediğini tek tek tekrar etmek niyetinde değilim. genel anlamda her hangi biri de sebep olmuş olabilir. ama ilk cümlemde ki tüy dökme durumunu şu tezimle noktalayacağım. eğer kullandığınız mama tavuklu ise onu balıklı bir mama ile değiştirin. bütçeniz uygunsa nd almanızı tavsiye ederim. nd nin kaliteli bir ürününü alıp bu sorundan kurtulabilirsiniz. parlak ve saglıklı tüylere sahip olması tamamen sizin ellerinizde. haa bütçem yok derseniz orta kalite balıklı bir mama ile kedinizin hem bağışıklığını hem tüy sağlığını destekleyebilirsiniz. ama eğer balıklı bir mama ise kullandığınız. önce resim atın. tüy dökme durumunu gözlemleyelim. belki bir deri rahatsızlığı vardır. onuda bilemeyiz. dönüş yapmanızı bekliyorum teşekkürler.