KEDİM TUVALETİNİ EVE YAPIYOR :(

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

biscuit

Hayvansever
Kedi Dostu
merhaba, 2020 mart ayında bir kedi sahiplendim ve kedim neredeyse iki aya yakındır idrarını eve yapmaya başladı. Başta sadece toplanmış kumaş ya da poşet tarzı şeyler gördüğünde üzerine yapıyordu ama son iki haftadır her yere yapmaya başladı. Kumunu her gün temizliyorum, ekstradan bir kum kabı daha koydum. Bunu yaptığımda bir ya da iki gün tuvaletini etrafa yapmadı falat ondan sonra daha da beter bir hâl aldı durumumuz:( Tuvaletini ne tarz şeylere yapıyorsa kumunun üzerine koy, alışır tavsiyesi aldım. Kumunun üzerine küçük bir poşet koydum ama hiç faydası olmadı. Kızgınlığa girdiğinden dolayı mı oluyor bu yoksa başka bir sebepten mi bilmiyorum ve artık çok sinir bozucu bir hal almaya başladı. Wn kötüsü de annemin tepkileri, dışarı bırakacak diye ödüm kopuyor ACİL YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR NE YAPMALIYIM

Ekli dosyalar

• 0064391D-6C67-48A7-82B6-4625D69E3733.jpeg
    0064391D-6C67-48A7-82B6-4625D69E3733.jpeg
    184.2 KB · Görüntüleme: 18

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Kediniz dişi mi erkek mi ? Erkek ise muhtemelen kızgınlığa girdiğinden dolayı kokusunu bırakmak için idrarını kum kabının dışına yapıyor.

biscuit

Hayvansever
Kedi Dostu
Kediniz dişi mi erkek mi ? Erkek ise muhtemelen kızgınlığa girdiğinden dolayı kokusunu bırakmak için idrarını kum kabının dışına yapıyor
kedim erkek fakat durum o kadar sıklaştı ki artık başka bir sebebi olduğunu düşündüm, teşekkür ederim yanıtınız için kısırlaştırmaktan başka bir seçeneğim yok sanırım

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Aynen kızgınlığı girmiş kediniz. Kizginliktan çıkar çıkmaz kısırlaştırın. Hem onun sağlığı için, hem de sizin rahatınız için.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
2 ay uzun bir süre. 2 ayda toplam kaç defa kacar gün kızgınliga girdi?
Idrar ve bobrek sorunu da olabilir

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
2 ay uzun bir süre. 2 ayda toplam kaç defa kacar gün kızgınliga girdi?
Idrar ve bobrek sorunu da olabilir
Benim kedimin kızgınlık dönemide yanlış hatırlamıyorsam 1,5 ay sürdü kısırlaştırmasam devam da ederdi, 15-20 gün sürüyordu 1 hafta ara verip tekrar 15 gün civarı devam ediyordu. Dediğiniz gibi de olabilir. Eğer kedisi benimki gibi uzun süre kızgınlıkta kalıyorsa kızgınlık döneminde olabilir, başka belirti var mı ona bakmak lazım.