Kedim sürekli tedirgin

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

eHia

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle merhabalar, kedim son 5 gündür sürekli tedirgin ve tetikte. Durup dururken yastıklara, halıya, hareketsiz cisimlere korkarak yaklaşıyor, pati atıyor, tıslıyor. Bir odadan diğerine çıkamıyor mamasını yanına getirirsem yiyor, kumuna götürürsem yapıyor.

Videoda olduğu gibi kurulduğu yerde dikkatini çekecek hiçbir şey yok yani yastığın köşesi sadece, bu ve bunun gibi birçok örnek var 5 gündür.

Sanki bir şeyden (böcek vs.) çok korkmuş ve şuan her şeyden çok korkuyor gibi. Veterinere sordum mama yiyorsa tuvaletini yapıyorsa bekleyip takip edeceğiz dedi. Acaba bu durumu yaşayan başkaları oldu mu aranızda, yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, aramıza hoş geldiniz :) Daha önce rastladığım bu tür durumlarda kediler genelde bir şeyden korkmuş ve psikolojik olarak bu durumdan etkilenmiş oluyor. Güzel dostumuzla biraz daha fazla ilgilenirseniz bu dönemi atlatmasında yardımcı olabilirsiniz.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bana kedi anksiyetesi gibi geldi, biraz bu konuyu araştırabilirsiniz.

eğer evde hiçbir değişiklik, yeni gelen giden bir kişi ya da veteriner durumu olmadıysa , korkmasına stres yaratacak birşey olusmadıysa anksiyete bozuklugudur buyuk ıhtımal

eHia

Hayvansever
Kedi Dostu
Evde stres yaratacak herhangi bir şey olmadı, veteriner tavsiyesiyle VetExpert Kalmvet'e başladık bugün. Stres ve endişeli hali hafifletmesi için bitkisel bir ilaç olduğunu söyledi veteriner.