Kedim sürekli miyavlıyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ozgurkrt41

Hayvansever
Kedi Dostu
Yaklaşık 7 aydır baktığım ortalama 9 aylık erkek tekir cinsi kedim Bir kaç ay önce sürekli dışarı çıkmak istediği için miyavlıyordu, bizim buralar da bahçelik olduğu için salmaya başladım ve her gün düzenli olarak dışarı çıkmaya başladı. Şu sıralar sabah saat 4 de uyanıp sürekli miyavlıyor dışarı çıkmak için, ve artık cidden kafa yormaya başladı, dışardaki kediler ile arası genelde iyi ve anlaşıyor 2 ay sonra okumak için şehir dışına çıkacağım için müstakil evi olan bir tanıdığıma bırakacağım pablomu ve istediği gibi çıkıp dolaşabilecek, bu yüzden sorun çeker diye kısırlaştırmak istemiyorum (gideceği evde de bir dişi kedi var), bu sürekli miyavlamaları nasıl kesebilirim acaba

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kısırlaşmamış erkek kediyi dışarı çıkarmanız kontrolsüz nüfus artışına davetiye çıkarmak demektir. Kısırlaştırmanız kanser gibi ölümcül hastalıklarının önüne geçmekle beraber kedinin kalan hayatını daha rahat geçirmesini sağlar. Kısırlaştırmazsanız devamlı miyavlamaya devam eder. Miyavlamasını azaltması için kısırlaştırmanızı tavsiye ederim. Evdeki dişi de kısır değilse devamlı çiftleşirler.
Bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

ozgurkrt41

Hayvansever
Kedi Dostu
Kısırlaştırılmış kedi sokakta diğer kedilerle sosyolik olarak bir sorun çekmez değil mi ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Belediye tarafından birçok sokak kedisi zaten kısırlaştırılıyor. Hiçbirinin bir sorun yaşadığını görmedim :)