Kedim sallanarak yürüyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

mayuked

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, sürekli bir sorun ile karşınızdayım ama bunu sormam gerekiyor çünkü korkuyorum. Kedim uyuyordu uyandıktan sonra yalpalayarak yürümeye, önündeki duvarı görmeden duvara toslamaya başladı ve sabahtan beri de tek gözünü sürekli kapatıyor. Durduğu yerde sallanıyor. Neden olabilir? Aynı zamanda yatmadan ayakta uyumaya çalışıyor ama sallanıyor.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer çok uzun süredir bu şekilde değilse uyku sersemliğiyle bu şekilde davranıyor olabilir. Yüksek bir yerden düşmüş veya kafa travmasına sebep olacak bir şey başına geldiyse ciddi bir problem olabilir. Düştüğünü görmüş müydünüz?

mayuked

Hayvansever
Kedi Dostu
Eğer çok uzun süredir bu şekilde değilse uyku sersemliğiyle bu şekilde davranıyor olabilir. Yüksek bir yerden düşmüş veya kafa travmasına sebep olacak bir şey başına geldiyse ciddi bir problem olabilir. Düştüğünü görmüş müydünüz?
Şimdi siz söyleyince aklıma geldi sandalyeye çıkmaya çalışırken kafasını vurmuştu ama ondan sonra normaldi bu sersemliği birkaç saattir var. Büyük ihtimalle uyku sersemliği. Yani umarım öyledir.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@mayuked, bugün nasıl herhangi bir değişiklik var mı yürüyüşünde?

mayuked

Hayvansever
Kedi Dostu
@mayuked, bugün nasıl herhangi bir değişiklik var mı yürüyüşünde?
Daha iyi ama bir gözünün siyahlığı çok büyüdü ve sürekli o gözünü kapatıyor diğer gözü normal veteriner parazit için bir ilaç içirdi biraz ağır dedi ondan olabilir mi?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ben bir veteriner hekime göstermenizi öneririm, çarpma sonrası gözü hasar almış olabilir.

mayuked

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben bir veteriner hekime göstermenizi öneririm, çarpma sonrası gözü hasar almış olabilir.
veterinere götürdüm. Çarpmaya bağlı olabileceğini söyledi ve ödem toplamış olabilir diyerek ödem dağıtıcı serum takıldı. Eğer beyninde ya da kafatasında bir sorun varsa onu göremeyeceklerini söyledi çünkü yaşadığım şehirde böyle bir olanak yok yani onu görebilmek için bir makine gerekiyormuş ve Denizli'de o makine yok. Sadece ödem varsa dağılsın diye serum takıldı. Umarım beyninde bir sorun yoktur çünkü eğer olursa hiçbir müdahale yapılamayacakmış. Bunu düşünmek bile istemiyorum... Düne nazaran daha iyi kalktı yemeğini yedi tuvaletini de yaptı. Yine de beklemekten başka bir çare yok...

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
veterinere götürdüm. Çarpmaya bağlı olabileceğini söyledi ve ödem toplamış olabilir diyerek ödem dağıtıcı serum takıldı. Eğer beyninde ya da kafatasında bir sorun varsa onu göremeyeceklerini söyledi çünkü yaşadığım şehirde böyle bir olanak yok yani onu görebilmek için bir makine gerekiyormuş ve Denizli'de o makine yok. Sadece ödem varsa dağılsın diye serum takıldı. Umarım beyninde bir sorun yoktur çünkü eğer olursa hiçbir müdahale yapılamayacakmış. Bunu düşünmek bile istemiyorum... Düne nazaran daha iyi kalktı yemeğini yedi tuvaletini de yaptı. Yine de beklemekten başka bir çare yok...
Çok üzüldüm. Geçmiş olsun umarım birşey yoktur. Eğer durumu daha iyiyse gözündeki ödemden dolayıdır diye tahmin ediyorum.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Umarım iyileşir, geçmiş olsun. 🐾

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@mayuked, çevre illerde var mı yakininizda? Bir arastirsin veterineriniz. Götürme ihtimalini varsa her ihtimale karşı götürün derim ben. Umarım ciddi bir şey yoktur.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
cok geçmiş olsun umarım düzelir ufaklık.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok geçmiş olsun son durumu nedir acaba düzelme var mı?