Kedim patisini sürekli kalorifere sıkıştırıyor.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

higz

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar merhaba kedim 3 yaşında ve son bikaç aydır patisini kaloriferin üzerinde gezerken içeri sıkıştırmaya başladı.Normalde çekip çıkarılabilecek bir şekilde sokuyor sanırım fakat canı acıdığı için muhtemelen patisini kasıyor ve dahada tutunduğu için çekip çıkarmak imkansız hale geliyor.Zaten kıyameti kopardığı ve yardım etmeye çalıştığımızda heryerimizi param parça yaptığı için evde bir kaos ortamı oluşuyor.Camdan dışarı bakmak istediği için kaloriferin üstüne çıkmasına izin veriyoruz yıllardır fakat bu sıkışma durumu yeni olmaya başladı.Evdede nereden baksan 10 tane var üstlerini kapatalım desen hangi birini kapatacağız diye el atmadık o işe.Başınıza buna benzer bir şey gelen var mı? Çünkü nasıl beceriyor veya neden oluyor anlam veremedik her seferinde pense ile peteklere zarar veriyoruz üst kısmı kaldırırken ve biz evde yokken olursa bir yerini sakatlar diye korkuyoruz
kalo.jpg

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kaloriferin içinde bir şey görüp yakalamaya çalışırken yapıyor olabilir mi? Tek bir kalorifere mi sıkıştırıyor kendini?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Başıma coook geldi :)
Tırnakları kesin, kesinlikle uzun tırnak bu sıkışma oranını arttırıyor.
Kilolu ise olduğu yerde dönmeye çalışırken yine sıkıştırıyor
Çözüm olarak üstüne.birşey serebilirsiniz.
Pense derecesinde sokması çok zor, enseden yakalayıp ayak sıkışma yönüne göre vücudu düzeltip bir elinizde patinin üstünden tutup cekin.
Iyice içeri giriyorsa sıkışma direk içine bilerek soktuğu içindir, içini bi kontrol edin

higz

Hayvansever
Kedi Dostu
genelde arka ayaklarını sıkıştırıyor hareket ederken dediğiniz gibi hareket etmeye çalışırken veya dönmeye çalışırken yapıyor sanırım bizzat olduğu sırada görmedim çığlık atmaya başladıktan sonra yetişiyoruz yardımına.Tam göremiyoruz hangi parmak nereye girdi falan diye cidden soğuk kanlı olmak zor o sırada canı çok yandığı için bağırıyor çünkü.Ayrıca tırnakları kesik şuanda Tek parmak falan kalıyor genelde içeride

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Valla en mantıklı çözüm, üstlerini bir şeyle kapatmanız. Başka türlü cozemezsiniz bu durumu sanırım.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Daha önceleri yapmayıp şimdi yapması yaşından kaynaklı olabilir mi? Yaşı ilerledikçe belki dengesini sağlayamıyordur kalorifer üzerinde?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Arka pati ise dönmeye çalışıyordur üstünde o nedenle. En kesin çözüm üstünü kapatmak bi şekilde.

higz

Hayvansever
Kedi Dostu
yani 3 yaşında sağlıklı bir kedi çok yaşlı değil sonuçta.Bilmiyorum üstlerini bir şey ile kapatacağım sanırım gerçekten parmağını kırabılır biliyorsunuz genelde kedilerin bir yeri sıkışınca veya bir yere takılınca sürekli çekiştirip çıkana kadar uğraşıyorlar

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@higz, aynen öyle. Zaten kediler yüksekten düşünce falan değil de, böyle ufacık olaylarda sakatlaniyorlar. İnce kumaş alıp kapatabilirsiniz üstlerini.

higz

Hayvansever
Kedi Dostu
masaların üstüne konulan pvc plastik rulolardan alıp koymayı düşünüyordum kumaş delinirse parmağı girebilir diye.Bide delik açacağız ufak ufak sıcak hava çıksın diye

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Umarım ise yarar , yaptığınızda görsel paylaşırsanız diğer üyelerimiz de faydalanır.

higz

Hayvansever
Kedi Dostu
herkese teşekkürler.Yaptırdığım zaman paylaşırım