Pomeranian Boo

Kedim oda da durmuyor

1180x200 Reklam Alanı

Veli

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
15 Nis 2020
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
İstanbul
Merhaba Arkadaşlar !

Dün bir kedi sahiplendim ve kendisi yavru bunun haricinde kedime şu anda herhangi bir aksesuar almadım ( yatak vs ). Kedimi eve getirirken kullandığım kafese koyuyorum ve mutfağa yerleştiriyorum ancak ışığı söndürüp kapıyı kapatınca ya da bunlardan sadece birini yapsamda kendi kendine miyavlıyor ( yüksek ton ).
Yorumlarınızı bekliyorum nasıl yapmalıyım çünkü onun bu şekilde yapması içimi burkuyor.Bu onlar için doğal bir şey mi yoksa bir yatak benzeri aksesuar mı almam gerek ?.
 

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
4 Mar 2019
Mesajlar
2,829
Çözümler
12
Tepkime puanı
1,914
Puanları
113
Konum
Türkiye
Merhabalar, öncelikle hoş geldiniz sefalar getirdiniz. :)

Kedinizin bu şekilde bir tavır sergilemesi çok normal. Henüz yeni evine gelişinin 1. günü ve hâliyle alışması gerekir. Kafese kapatmak yerine hiç olmazsa bir oda içerisinde özgür olsun, kediler tutsak kalmayı hiç sevmezler. Bu durum onu bayağı strese sokar.
 

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Katılım
5 Mar 2019
Mesajlar
2,846
Çözümler
11
Tepkime puanı
1,314
Puanları
113
Konum
Eskişehir
Kedinizi hiçbir zaman bir odaya, bir kafese kapatmamalısınız. Karantinada olduğumuz günlerde onlarla bir nebze olsun empati yapabildiğimiz dönemlerde hayvanları belli bir yere kapatma huyumuzdan vazgeçmeliyiz. Bırakın yanınızda dursun, evi keşfetsin, kendi yatacağı yeri kendi seçsin. Kediler için alınan yatakların çoğu zaten boşa gidiyor yatak yerine derin olmayan bir karton kutu veya ayakkabı kutusunu ona verebilirsiniz.
 

Benzer konular