Kedim nefes almakta zorlanıyor ne yapmalıyım?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

rifaty

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, 2 yaşında Kızım Lena. 1-2 hafta oldu her zaman olmasa da bazen nefes alıp vermekte zorlanıyor. Veterinere götürdüm, akciğerinde sorun olmadığınız ve enfeksiyon olabileceği düşüncesi ile 5 günlük antibiyotik verdi. Burun akıntısı var. İnsanlar için alerjik durumlarda kullanılan fixdual veya burun fıs fısı var. Üst solunum yolları için evde uygulayabileceğim yada Bitkisel ilaç öneriniz var mı ?

Saygılar

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@rifaty, çok geçmiş olsun, çok üzüldüm kedinizin solunum yolu rahatsızlığına.

Konunuzu gerekli kategoriye taşıdım, lütfen biraz daha dikkatli olursanız çok mutlu oluruz. Çok geçmiş olsun, arkadaşlarımız elinden gelen desteği sağlayacaklardır.

Ameszuyka

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, 2 yaşında Kızım Lena. 1-2 hafta oldu her zaman olmasa da bazen nefes alıp vermekte zorlanıyor. Veterinere götürdüm, akciğerinde sorun olmadığınız ve enfeksiyon olabileceği düşüncesi ile 5 günlük antibiyotik verdi. Burun akıntısı var. İnsanlar için alerjik durumlarda kullanılan fixdual veya burun fıs fısı var. Üst solunum yolları için evde uygulayabileceğim yada Bitkisel ilaç öneriniz var mı ?

Saygılar
Merhaba sanırım benzer problemimiz var, bende kedimi bugün götürdüm, çok hızlı ve hırıltılı nefes alıyor diye sanki zorlanıyor gibi.
Biz röntgen çektiremedik kedim durmadı, enfeksiyon şüphesiyle iğne oldu, ve şurup verdi. Kısa zamanda geçecek bişey değil sanırım sizinki 1 haftayı geçmiş 😐

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Antibiyotiğe başladıktan sonra durumunu takip etmenizi öneririm. Şu anda veteriner hekiminizin verdiği ilacın dışında bir ilaç kullanmanıza gerek yok. Antibiyotik bittikten sonra tekrar kliniğe götürüp kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.