Kedim Mantar oldu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

onurcni

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese merhaba, 11 aylık bir kedim var yaş mama olarak sadece tavuklu whiskas yiyor ve tavuklu yaş mama ile beslediğim için sanırım boynunda mantar çıktı veteriner batikon tedavisi önerdi sizce yararlı olur mu? batikon sürdükten sonra gazlı bez ile örtmeli miyim çünkü yalayacaktır bu konuda bilgisi veya tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi, şimdiden teşekkür ederim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Öncelikle tavuklu yaş mamayı kesmenizi öneririm. Eğer veteriner hekim tam teşhis koymamışsa alerjiden dolayı bu problemi yaşıyor olabilirsiniz. Whiskas sağlıksız bir mama olduğu için tekrar vermenizi de önermem.
Eğer mantar değil alerji olmuşsa mamayı kestiğiniz takdirde boyun bölgesi de iyileşecektir.
Ense bölümünden bahsediyorsanız kediler enselerini yalamazlar, o bölgeye sürebilirsiniz.

Schnei

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese merhaba, 11 aylık bir kedim var yaş mama olarak sadece tavuklu whiskas yiyor ve tavuklu yaş mama ile beslediğim için sanırım boynunda mantar çıktı veteriner batikon tedavisi önerdi sizce yararlı olur mu? batikon sürdükten sonra gazlı bez ile örtmeli miyim çünkü yalayacaktır bu konuda bilgisi veya tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi, şimdiden teşekkür ederim.
Whiskas çok iyi bir gıda markası değil ve genelde tavuk ve tavuk ürünleri kedilerde Mantar oluşturur. Benim pisiciğim 3 doz mantar aşısı oldu, batikon ile iyice tahriş olmuş yerleri 1-2 ay iyice temizledim. Bir kaç kez yalamayı denedi ama tadı hoşuna gitmediği için bir daha kalkışmadı :) Aşı haricinde batikon, gerçekten iyi bir antifungal.