kedim kuru mamayı bıraktı acil yardım!!!

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

serdarahmet

Hayvansever
Kedi Dostu
kedim iç dış parazit yaptırıyordum kötü bir marka yaptılar farklı bir veterinere götürdüm.sonrasında tekrar yapıldı broadline midesi bozulmuş diye malt ve probiyotik verdi sonra kedim yemek yemedi küçüklüğünden beri proplan yiyordu royal canine geçtim omu 2 ay falan yedi sonra bıraktı yemedi 5 gün pouch ile besledim veterinere götürdüm yok böbrek hastası bu kedi dedi bişeye bakmadan sonra virbac gastro mama verdi ama omu yedirmedim kedime proplan kısırlaştırılmış aldım onu 5 gün civarı yedi şimdi yine bıraktı biraz durgun veteriner veteriner gezdirmek istemiyorum çok fazla para istiyorlar 750 tl ödedim saçma sapan konuştu.ve kedim çok strese giriyor konserve mama verdiğimde yiyor acaba yaş mama istediği için mi kuru mama yemiyor yardımcı olabilecek biri var mı veterinerler soyuyor ve sallıyorlar

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Düzenli olarak yaş mama ile beslediğinizde yaş mamaya alışıp kuru mama tüketmeyi istemiyorlar. Uzun süre yaş mama ile beslediyseniz kuru mama yemek istememesi oldukça normaldir. Yaş mama ile kuru mamayı karıştırıp vermeyi denediniz mi?

serdarahmet

Hayvansever
Kedi Dostu
uzun süre değil 5 gün besledim yaş mama ile oda pencereden düştü şoka girdi sadece yaş mama verdim kuru asla yemedi günlerce denemedim

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yaş mamayla kuru mamayı karıştırıp tekrar vermenizi öneririm. İşe yararsa yeni mamaya geçme yöntemini uygulayarak yaş mama tüketimini azaltabilirsiniz. Türkiye'de bulunan yaş mamalar pek kaliteli olmadığından maalesef devamlı yaş mama tüketmesini önermek mümkün değil. Kuru mamaya geçiş yapmazsa evde kendiniz yaş mama hazırlayabilir veya Happy Tail adlı markayı deneyebilirsiniz. :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Düzenli kullandığınız mamadan devam etmeniz daha iyi olabilir. Mama markamı değiştirmek istiyorum derseniz yine mama da önerebilirim. Fiyat aralığı söylerseniz daha iyi yardımcı olurum. :)

Ekinoks

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim bir sorum var. Virbac baya beğendiğim bir mama. Neden direk yedirmeyip başka mama verdiniz?