Kedim köyde çok halsiz ve veterinere götüremiyoruz

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

limerain

Hayvansever
Kedi Dostu
İyi günler arkadaşlar ben İstanbul'da yaşıyorum ailem memleketin sıcağından kaçma amacıyla Niğde'de bir köye yerleşti. İki kedimizden biri çok iyi uyum sağladı ancak birisi hem yemek yemiyor hem de halsiz duruyor. Neredeyse 2 haftadır doğru düzgün yemek yemiyormuş ve baygın gibi yatıyormuş. Annemin sağlık sorunları nedeniyle kendisi evden çıkamıyor ve köy yerinde oldukları için de veteriner için 2 saatlik yol gitmeleri gerek. Sizce sorun neden olabilir? Onlar köye gideli 1 ay oldu ve bu rahatsızlığı son bir buçuk haftadır varmış. Ondan önce de pek mutlu durmuyormuş ancak yemesinde sorun yokmuş.
Kendisi bir süredir elbise dolabına girip suskun suskun oturuyormuş elbiselerin üstünde

limerain

Hayvansever
Kedi Dostu
Düzenleme: 2 hafta değil, 5 gündür böyleymiş

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, acaba kardeşinin veya bir dostunun yanından mı alındı? Psikolojik olabilir mi?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
beslenme şeklinde değişiklik yapmış olabilirler mi?

köy yerinde börtü böcek cok olur, onları yemiştir yani parazit problemi de olabilir.

ne yazık ki veteriner görmesi gerekiyor.

limerain

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, acaba kardeşinin veya bir dostunun yanından mı alındı? Psikolojik olabilir mi?
Hayır yanında hep abisi dediğimiz sarı bir kedi var. O da onunla aynı evde ve çok şükür durumu iyi, oyun oynuyor ama bu kara kedimiz pek keyifsiz. Zaten geldiğinden beri pek oyun oynamıyordu köyde ama son 6 gündür halsiz ve iştahsızmış.

beslenme şeklinde değişiklik yapmış olabilirler mi?

köy yerinde börtü böcek cok olur, onları yemiştir yani parazit problemi de olabilir.

ne yazık ki veteriner görmesi gerekiyor.
Bugün götürmeye uğraşacaklar. Araç bulmak sıkıntı yoksa annem üşenmez kendi durumu pek iyi olmasa da
Gece "Acaba kuduz mu" diye düşünüp çok korkmuş uyuyamamış annem. Sizce kuduz olma olasılığı nedir? Dışarıdan sadece 1 kediyle takılmışlar ama onunla diğer sarı kedimiz daha çok oynuyor. Bu dışarı fazla çıkmıyordu. Dışarıdan kastım da bahçemiz, bahçenin dışı değil tabii ki

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Kuduz iştah kaybı yapar, gözlerinde kızarıklık var mı bakmak lazım.

Açıkçası kuduz da diğer bircok hastalık gibi (fib, parazit vs) aynı ihtimal. Söylediğiniz durumu kedilerdeki neredese bütün hastalıklar yapabilir.

Kuduz Aşısı yoksa ihitmal dahilinde tabi.

limerain

Hayvansever
Kedi Dostu
Kuduz iştah kaybı yapar, gözlerinde kızarıklık var mı bakmak lazım.

Açıkçası kuduz da diğer bircok hastalık gibi (fib, parazit vs) aynı ihtimal. Söylediğiniz durumu kedilerdeki neredese bütün hastalıklar yapabilir.

Kuduz Aşısı yoksa ihitmal dahilinde tabi.
Kuduz değilmiş iki gün vitamin aşıları, narkoz ve serum yapıldı ağzı temizlendi veteriner hanım tarafınca. Şu an ikinci gündeyiz ve narkozun etkisi var üstünde. Bize antibiyotik iğne verdiler yarın ensesinden onu vereceğiz ve ağız spreyi verdiler her gün sıkıyoruz ancak aklıma bir şey takıldı. Veteriner bize kuru mama henüz yiyemediği için çorba, yoğurt gibi şeyler yedirmemizi önerdi ama bildiğim kadarıyla kedilere bunları veremiyoruz değil mi? Sizce ne yedirmeliyim? Hep yaş mama yemesi yüzünden olmuş. Şu an ayakta durunca donup kalıyor narkozun etkisiyle. Yiyebileceği zaman ne yedirmeliyim? Evde azıcık haşlanmış tavuk var
İlk gün ağzı çok kötüymüş bu arada. İltihapmış sorun. Zamanla iyice artmış çok kötü kokuyordu kedi bugün daha iyi

limerain

Hayvansever
Kedi Dostu
Güncelleme: ARKADAŞLAR BUNLARI YAZDIYORKEN KENDİSİ KRİZ GEÇİRDİ YERDE TEPİNDİ VE İDRARINI BOŞALTTI
Çok korkuyorum veterinderden geleli 3 saat oldu çok uzakta götüremeyiz

limerain

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar titreyip duruyor yarı felçli gibi hareket ediyor habire devriliyor lütfen yardım edin

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Kuduz değilmiş iki gün vitamin aşıları, narkoz ve serum yapıldı ağzı temizlendi veteriner hanım tarafınca. Şu an ikinci gündeyiz ve narkozun etkisi var üstünde. Bize antibiyotik iğne verdiler yarın ensesinden onu vereceğiz ve ağız spreyi verdiler her gün sıkıyoruz ancak aklıma bir şey takıldı. Veteriner bize kuru mama henüz yiyemediği için çorba, yoğurt gibi şeyler yedirmemizi önerdi ama bildiğim kadarıyla kedilere bunları veremiyoruz değil mi? Sizce ne yedirmeliyim? Hep yaş mama yemesi yüzünden olmuş. Şu an ayakta durunca donup kalıyor narkozun etkisiyle. Yiyebileceği zaman ne yedirmeliyim? Evde azıcık haşlanmış tavuk var
İlk gün ağzı çok kötüymüş bu arada. İltihapmış sorun. Zamanla iyice artmış çok kötü kokuyordu kedi bugün daha iyi

Corba yogurt verebilirsiniz, hatta kefir de verebilirsiniz. Sadece corbanın kedilere uygun içerklere sahip olduguna dikkat edin. Yaş mama 10 gunde bır yarım yarım verıyorum ben, dişleri ve sindirimi için zararlı. sadece vucudun nem oranını bıraz dengelıyor. Kuru mamayı laktozsuz süt ile yumusatıp yedirebilirsiniz.

Güncelleme: ARKADAŞLAR BUNLARI YAZDIYORKEN KENDİSİ KRİZ GEÇİRDİ YERDE TEPİNDİ VE İDRARINI BOŞALTTI
Çok korkuyorum veterinderden geleli 3 saat oldu çok uzakta götüremeyiz

Narkoz yan etkisi olabilir veterinere gidemiyorsanız bile hemen telefon acın durumu anlatın.

limerain

Hayvansever
Kedi Dostu
Buradaki veteriner kapatmış, Adana'daki veterinerimize de araç olmadığı için gidemiyoruz. Canım kardeşime veda edeceğim

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Rastgele bir veteriner arayın, telefonda yardımcı olurlar neden hemen ölüme terk ediyorsunuz

Daddy

Hayvansever
Kopek Dostu
Narkozu neden verdiler ki?????? Söylediğiniz titreme nöbeti narkoz etkisinden olabilir. Kaldıramayacak hayvana narkozu serum takmak için niye verirler? İnanılır gibi değil. Çok yazık...

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Agız temizliği yapılmış bundan dolayıdır.

Ancak halsizlik ve iştahsızlık olan bir kediye narkoz vermek cidden cehalet. Nasıl okul okuyor bu insanlar anlamıyorum. Konu sahibi birşey demedi ama umut ediyorum kedi iyidir.