Kedim kötü halde

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Wandert

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba arkadaşlar kedim erken doğurdu 3 yavru malesef öldü çok üzgünüm ama kedimde çok kötü halde zor doğum yapmış ve birşey yiyip içmiyor gözleri iltihaplanmış hiç kıpırdamak istemiyor ölmesinden korkuyorum

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok geçmiş olsun. Veteriner hekiminiz bu durum hakkında ne diyor?

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok geçmiş Tevfik beyin dediği gibi veterinere götürdünüz mü? Nasıl bir yorum yapıyor kendisi?

Emirhano

Hayvansever
Kedi Dostu
Veteriner hekiminze başvurun, ayrıca;

Kedilerde Doğum Esnasında Çıkmayan Plasenta Belirtileri :
Bir evcil hayvan sahibini doğum esnasında çıkmayan plasenta’lardan dolayı uyarıcı niteliği olan birçok semptom vardır.

İlk, ancak en az güvenilir olan ipucu, doğmuş olan yavru kedi sayısının ve geçen plasenta sayısının uyuşmadığıdır. Bu güvenilmez olabilir, çünkü anne kedinin bir veya daha fazla plasentayı yemesi nadir değildir. Kedilerin, diğer avcılarıda yavrulara doğru çekecek kokuları önlemek için içgüdüsel olarak yaptıkları düşünülmektedir. Geçen plasentaların sayısından emin olmak zor. Bir evcil hayvan sahibi, bir plasentanın çıkmamış olabileceği ihtimaline karşı uyanık olması gereken belirtiler şunlardır:

Zayıflık

Halsizlik

Depresyon

Aşırı Sıvı Kaybı

Hızlı kalp Atışı

Ateş

İştah kaybı

Şişmiş karın

Odorous Lochia, doğumdan sonraki ilk günlerde genellikle kırmızımsı kahverengi olan vulvadan bir akıntıdır, ancak uterusa bir enfeksiyon bulaşmışsa yeşile dönüşebilir.

Koyu kırmızı diş etleri

Azalmış olan süt oranı

Bir haftadan fazla kanlı akıntı

Rahim bakteriyel enfeksiyonu, genellikle E. Coli'den kaynaklanır.

Septik metrit, uterusun (rahim) duvarının iltihaplanması

Septik şok ölüm

Bazı uzmanların bu saydığımız semptomlar dışında nedenler göstersede en yaygın olarak bilinen sebepleri sıraladık sizler için .

-----------------------------------------------------------------------------

Yukardaki belirtiler var ise veteriner hekiminize ekstra olarak bildiriniz.