Kedim kör kalacakmi?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Elifgrkn

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedimi bir hafta önce kapının önünde gözleri yuvalarından fırlamış burnundan ağzından ve gôzlerinden kan gelirken ,Kafadi sis bir sekilde buldum.kafasina darbe almış sanırım araba carpmis ,çok şükür kurtuldu bir haftadır tedavide çenesi kırık damak yarıkti ,ameliyat olacaktı ama kendiliğinden kaynamaya basladigi için şimdilik olmama ihtimali de var, bugün siringayla sıvı mama yeneye. Başladı, asıl üzüldügüm gözleri görmüyor ve şaşkın şaşkın miyavliyor ,tramvadan kaynaklanan körlügün geri dönüşü olabilirmi? Biri hiç görmüyor biri ışığı seciuor sadece 😔😔😔

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Veteriner konuyla ilgili ne söyledi.

Kalıcı sinir hasarıysa iyileşmez ancak evde bakmak istiyorsanız kör kedi mama ve kum yerlerini sabit tuttugunuz sürece normal kediden neredeyse hiç farkı yok

Elifgrkn

Hayvansever
Kedi Dostu
Veteriner konuyla ilgili ne söyledi.

Kalıcı sinir hasarıysa iyileşmez ancak evde bakmak istiyorsanız kör kedi mama ve kum yerlerini sabit tuttugunuz sürece normal kediden neredeyse hiç farkı yok
Cevabınız için çok tskederim. Bundan sonra mecbur evde bakacağım. Evde duruyordu fakat dışarı çıkmayı çok seviyordu .bahçede gezip geliyordu. İ erde durmayı sevmeyen hareketli bir kediydi, şimdi çok şaşkın karanlıktan çıkış yolu arıyor sürekli miyavlayarak şaşkın şaşkın geziyor , evi tanıdığı halde yolunu bulamıyor .hep tırmanmaya çalışıyor tavana bakıyor .sürekli tırmanıyor düz duvara tırmanan ya calisiyor 😔😔😔😔 kalici sinir hasarı nasıl anlasilir göz bebekleri boyutlari çok büyüdü,.biri hiç görmüyor belli ama diğeri ne kadar görüyor o bari biraZ geri gelirmi diye hep umut arıyorum aslında 😔😔

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Göz hasarı kalıcılıgını siz tespit edemezsiniz, veterinere götürmediniz mi?

Kör kalır denilen bazı kediler bile düzelebiliyor, ihmal etmeyin.

Kalıcı olursa zamanla alışır, simdi yeni oldugu için öyle davranıyordur

Elifgrkn

Hayvansever
Kedi Dostu
Göz hasarı kalıcılıgını siz tespit edemezsiniz, veterinere götürmediniz mi?

Kör kalır denilen bazı kediler bile düzelebiliyor, ihmal etmeyin.

Kalıcı olursa zamanla alışır, simdi yeni oldugu için öyle davranıyordur
Sürekli veterinerdeyiz yaklaşık 12 gün oldu sürekli serum veriliyor antibiyotik,ağrı kesici vuruluyor ,ilk günler iç kanama önlemek için vuruldu , iki gündür viyo sıvı mama yemeye başladı şırınga ile veriyorlar, çok şükür damak yırtığı ve çene bile iyileşmeye başladı. Ameliyat gerekecek mi bilmiyorum daha röntgen çekilmedi toparlaması o beklediler , veteriner teki görmüyor tekide sadece ışığı seçiyor dedi, ama diğer daha öncelikli olan hayatı risk yaratan iç kanama riski çene ve damagiyla ilgilendiler .