Kedim kilo almıyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

KedimBihter

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar herkese kedim 11 aylık iran kedisi 4 aydır bizimle. ilk ay tartamadık ama son 3 aydır hep 2,200-2,100 kg çıkıyor araştırdım internette 3 kilo olması gerektiği yazıyor doğruluğu nedir? Kedim yavaş ve az yiyor. Veterinerimiz alır kilo dedi birşey önermedi. Araştırdığım kadarıyla zorla yedirme mama ile besleme yada iştah açıcı ilaçlarla kilo aldırılabilir diyor. Ben bugün dizime yatırıp hep zorla besledim 55gram mamanın 4de 1ini yedirdim bugün. Ona zarar vermekten korkuyorum midesine çok gelir mi bana öneride bulunabilir misiniz?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Nasıl besliyorsunuz? Mamadan kaynaklı veya beslenme şeklinden kaynaklı bir problem olabilir. Önceki evinde nasıl beslendiği de çok önemli.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Hangi marka mama kullanıyorsunuz?

Marka kalitesi, alerjik durumlar, markayı begenmemesi gibi unsurlar olabilir. Stresten veya mutsuzluktan da yemeyi kesmiş olabilir.

4 aydır az yediği için mama değiştirmeyi denemeden zorla yedirdiyseniz iyice strese girmiştir.

KedimBihter

Hayvansever
Kedi Dostu
Geldiğinden beri böyle geldiği evde beslenmemiş çok kötü durumdaydı biz royal canin persian alıyoruz bitince bir kaç gün wiskas veriyoruz mama kargodan gelene kadar. Dün royal canın kitten mamasından aldım. Kedimi tutup mama kabının önüne koyuyorum öyle yiyor normalde de. Zorla beslemeyi nasıl yapmam gerekiyor kaç saat arayla kaç gr yedirmeliyim

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Wiskas kötü bir mama, sadece reklamı iyi yapıyor. Onu kullanmamanızı tavsiye derim.

Diş problemi vs. olmadıgını varsayıyorum veterinere gittiğine göre

Royal Canin harici bir marka denemeniz daha sağlıklı olacaktır, demek ki hayvan sevmiyor. Sevmediği birşeyi zorla vermek de bence iyi değil. KEdiye seçenek sunmadan tek markayı yemediği için "yemiyor" demek yerine "bu markayı sevmiyor" demek daha doğru olabilir.

Fitmin Kitten'ı deneyin, en seçici kedi bile afiyetle yedi. Belki sizinki de yer.

(zorla besleme hk. bilgim yok birşey diyemem)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Öncelikle birkaç çeşit mama almanızı ve hepsini ayrı kaplara koymanızı öneririm. Hangisine kendi isteğiyle giderse ona devam edersiniz. Royal Canin'i beğenmiyor olabilir.
Ayrıca kullandığınız kap da hoşuna gitmiyor olabilir. Yemeye çalıştığında kap kenarları canını acıtmamalı, plastik kap kullanılmamalıdır. Kullandığınız mama kabını kitap gibi bir eşya yardımıyla yerden yükseltmeniz de hoşuna gidebilir.
Yetişkin bir kediyi kendi beslenemeyecek durumda olmadığı sürece zorla beslememelisiniz.

KedimBihter

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedim beğenmiyor olabilir haklı olabilirsiniz aslında eşimin ilk götürdüğü veteriner virbac önermişti yine kabı bitirmiyordu ama paket sesini duyunca bile geliyordu hemen. Biz kendi cinsine özgü daha iyi beslenir diye royal canın persian almaya başlamıştık. Fitmin mamayı önerebileceğiniz site veya instagram sayfası var mı küçük paketini üretmiyorlar mı 400gr lık onuda denerdik

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Firmin küçük boy bende bulamadım tester da yok sanırım
Riske girip 1.5 kilo almistim