Kedim kardeşleriyle kavga ediyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Nuri

Hayvansever
Kedi Dostu
herkese merhaba. Bundan 1 yıl önce abimin iki tekir kedisi çiftleşip yavruladı. Ben de yavrulardan bir tanesini sahiplendim ve kendi evime getirdim. abim diğer yavruları ve anneyle babayı hiç ayırmadı. benim kedim ise (ismi Nuri), tek başına büyüdü. yazın başında abim ve ben aynı eve taşındık. Eh tabi benim kedim kardeşlerini unuttu. Nuri, abime ve diğer kedilere hırlamaya ve tükürmeye başladı. iki gün boyunca yatağın altından çıkmadı. Neyse biz bu durum için kedileri ve benim kedimi birbirine alıştırma provaları yaptık. Bunları da benim belalı kedim videolarından öğrendim:) Ama toplamda 6 ay olmasına rağmen Nuri diğer üç kardeşiyle bir gün barış bir gün küs. geçen gün Nuri'yi toplanıp dövdüklerini gördüm. Zor ayırdım. Bir de Nuri'de gidip onlara saldırıyor arada. diğer gün de çok iyiler birlikte oynuyorlar. uyuyorlar hatta. Bir de Nuri, diğer kediler gelmeden önce çok sevecendi. Şimdiyse karşıma oturup saatlerce ya miyavlıyor ya da yanına yaklaştım mı beni ısırmaya tırmalamaya başlıyor. Ne yapacağım bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Hiçbir kedimi dışarı atamam, diğer kedileri de sahiplendiremem. Artık canımdan bir parça oldular ama huzur da istiyorum:) Nuri'nin de huzur istediğine eminim. herkese iyi forumlar

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Nuri, yeminle bayağı güldüm gece gece 😂 kendime geldiğimde yorumlayacağım 😂

Nuri

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik ben artık gülemiyorum. Ev tımarhaneye döndü. Yardımcı olursanız çok güzel olur :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kediler kısırlaştırıldı mı?

Nuri

Hayvansever
Kedi Dostu
Şimdi evde toplamda 4 kedi var. 2 erkek kısırlaştırıldı, diğer 2 dişi ise gelecek ay kısırlaştırılacak. iki erkek ve 1 dişi 1.5 yaşında. diğer dişi kedi ise 3 yaşında. anneleri o zaten.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Nuri dışında diğer 3 kedi birbiriyle anlaşabiliyor mu? Nuri'nin kavga etmediği hiç kedi yok mu? :)

Nuri

Hayvansever
Kedi Dostu
@socrabbit konuyu açtığımda söylemişim zaten, diğer 3 kedi birbiriyle gayet iyi anlaşıyor çünkü beraber büyüdüler.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Peki, kedilerin tuvalet kabı aynı mı, yoksa hepsininki farklı mı?

Nuri

Hayvansever
Kedi Dostu
Şöyle açıklayayım, ben olabildiğince ayrı tutmaya çalışıyorum. hepsinin kendi tuvalet kabı var ama bazen gidip birbirlerinin tuvaletlerine yapabiliyorlar.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Nuri'nin kumunu diğer kedilerinkiyle karıştırmayı hiç denediniz mi? Kokuya alışırlarsa muhtemelen kavgayı da keseceklerdir.

Nuri

Hayvansever
Kedi Dostu
Yok hayır denemedim ama deneyeceğim. Bu arada bu miyavlama ve ısırma konusu için ne yapabilirim acaba? günde en az 15 dakika oynuyorum ama yine aynı şeyleri yapıyor bana karşı. kediler ortalıkta değilse çok sakin oluyor. Yine de alıştırmam lazım çünkü çok gergin

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eve başka kedi getirdiğiniz için size karşı tavır alıyor. Bir süre farklı odalarda tutup sadece koku alıştırması yapın. Önce koku sonra temas olsun. Bu süreç içerisinde kedinizle aranızı düzeltmeniz için de uygun bir süreç olacaktır. Sert sevmemeye, olabildiğince huyuna gitmeye uğraşın.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Gelişmelerden haberdar edersiniz adımlarımızı ona göre atabiliriz :)