Kedim kanatlı karınca yedi zararı olur mu?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Doğal protein kaynağı, hic birşey olmaz 😁. Bizimkisi hangi böceği görse yiyiyordu, evde tek bir sinek bulamazdınız yaz aylarında.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedicige afiyet olsun :D

Kediler o tür canlıları bol bol yakalar yer.

KBRAACKZ

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedilerin doğasında sinek vb. Kanatlıları yemek var sanmıyorum bir şey olacağını. Zira bizimkisi sinek buldumu ( kötü bir avcıda olsa) hiç affetmez afiyetle yer sonra üzerine de bir güzel yalanır. 😄

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
@KBRAACKZ, bizimkisi de aynı. Zıplamayı bile doğru düzgün beceremezken sinek gördümü affetmiyor. Sinsi sinsi yaklaşıyor önce; sonra totosunu sallıyor, sallıyor hop atlıyor sineğin üstüne. Birde bazen iki patisini ile yakalıyor, yakalayabilmişmiyim diye hafif aralayıp bakıyor. Sonra lüp diye yutuyor sineği, hiç çiğnemeden 😁

KBRAACKZ

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sultanım haha 😅 canlarım ya. Bizimkisi genelde merakına yenik düşüp sineğe bakmak için patisini kaldırdığında pırrrr diye uçuyor sinek ama kendisi duymasın bazen sineği sersemletip görebileceği bir yere koyuyorum garibim ben yakaladım sanıyor 😄

kubbra

Hayvansever
Kopek Dostu
o bir insan yavrusu değil, hayvan. yedikleri ve burunlarını sürttükleri şeyleri görseydiniz bir daha onlara zor dokunurdunuz.

mustafa42

Hayvansever
Kus Dostu
bence yemelerini engelleyin sinekler oldukça pis ve parazit barındırabiliyorlar. dikkatli olmanızda fayda var.