Kedim Kablo Koparıyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ArdaAkcelep

Hayvansever
Kedi Dostu
Selamlar dün evimize yeni kedi geldi başka bir kedimiz olduğu için şu an benim odamda kalıyor. 1 gece geçirdi ve diğer kediyle alıştırmaya çalışıyorum fakat bu sabah farkettim ki odamda gece bilgisayarımın kulaklığının örme kablosunu ısırarak koparmış. Koca bir kablo yığını var başka kabloları koparmaması için ne yapmamı önerirsiniz. Diğer kedimizin hiç böyle bir huyu olmadı yemi gelen 3 aylık henüz ilerde bırakır mı bu huyunu dersiniz ? Hayır komutunu diğer kedimiz biliyor buna da öğretmeye ve bazı şeylerin yasak olduğunu söylemeye çalışıyorum. Böyle devam ederse büyük masraf çıkacak çünkü. Yardımınız lazım. Teşekkürler

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Her ihtimale karşı kablo koruyucu kullanmanızı öneririm. Yavru olduğu için meraktan ısırıp parçalamış olabilir. Kabloları onların erişemeyeceği noktalara saklayıp koruyucuyla kaplarsanız daha iyi sonuç alacağınızı düşünüyorum. Yavru olduğu için yapması gerekenler ile yapmaması gerekenleri ayırt etmesi zaman alacaktır.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
kulaklık tarzı ince kablolara ayrı zaafları var. cünkü cektikce geliyor diye oynuyorlar. ortada bırakmamak lazım.

buyuk kablolar içinde bunları birbirine kablo tutucu ile birleştirirsen kalın gözüktüğü için ellemiyorlar.

moltakor12

Hayvansever
Kedi Dostu
benimkide koparmıştı.denilen gibi kabloları kalın bir şekilde korursanız sorun çözülür .