kedim kabız oldu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

mayuked

Hayvansever
Kedi Dostu
Geçen gün Benek'in sağlık sorunlarından bahsetmiştim. Sebebi kabızlıkmış. Veteriner 6 günlük Duphalac ve 7 günlük probiyotik hap verdi. Dün ve bugün şurubunu ve hapını düzenli olarak kullandım fakat hala dışkısını yapmadı. Poposuna zeytinyağı sürdüm, zeytinyağı içirdim, karnına masaj yaptım fakat hiçbir işe yaramadı. Başka çözüm önerileriniz var mı? Kabızlıktan dolayı yürüyemiyor bile. :confused:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tuvaleti temiz mi?

mayuked

Hayvansever
Kedi Dostu
Evet, kumunu yeni koydum dünden beri hiç yapmadı. Çişini etrafa yapmaya başladı ve bugün sadece 1 kez çiş yaptı. Çişi çok koyuydu muhtemelen içindeki ilaçları çıkardı.

Ameszuyka

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim kedim de yavruyken kabız olmuştu, suyuna zeytin yağı karıştırım biberonla verdim 2 3 kez, çok hızlı işe yaramıştı aslında.

mayuked

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim kedim de yavruyken kabız olmuştu, suyuna zeytin yağı karıştırım biberonla verdim 2 3 kez, çok hızlı işe yaramıştı aslında.
Direkt saf zeytinyağı içirdim yine de işe yaramadı. Çok çaresizim ve korkuyorum veteriner bile şaşırdı normalde yapması gerekiyordu dedi. 😔

Ameszuyka

Hayvansever
Kedi Dostu
Poposuna sıcak pamukla masaj mı yapsanız gerçi kendini yalıyordur ama belki işe yarar 🙄
Çok geçmiş olsun bir an önce düzelir umarım..

mayuked

Hayvansever
Kedi Dostu
Poposuna sıcak pamukla masaj mı yapsanız gerçi kendini yalıyordur ama belki işe yarar 🙄
Çok geçmiş olsun bir an önce düzelir umarım..
Hiç hali de yok sürekli yatıyor bugün hiç kalkmadı yaş mama verdim yemedi su bile içmedi şırıngayla zorla içirdim yarın tekrar veterinere götüreceğim. 😔

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Poposundan içeri zeytinyağı enjekte etmediyseniz onu da denemenizi öneririm. Belki bu çözüm fayda gösterir.

mayuked

Hayvansever
Kedi Dostu
Poposundan içeri zeytinyağı enjekte etmediyseniz onu da denemenizi öneririm. Belki bu çözüm fayda gösterir.
Onu da yaptım hatta zararlı olur mu diye de düşündüm ama olmaz galiba. Yine fayda etmedi. Yarın veterinere götürmekten başka çare kalmadı. :(

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Umarım yarın sağlığına kavuşur. Geçmiş olsun. 🐾

mayuked

Hayvansever
Kedi Dostu
Umarım yarın sağlığına kavuşur. Geçmiş olsun. 🐾
Şükür az da olsa dışkısını yaptı. Fakat bacakları hala tutmuyor ilk gittiğim veterinerin yaptığı kortizon iğnesinden kaynaklı diye düşünüyorum. Yarın kendi veterinerime götüreceğim umarım düzelir. Çok teşekkürler.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
cok sevindim, umarım kısa zamanda atlatır bu durumu.
gecmiş olsun :)

mayuked

Hayvansever
Kedi Dostu
Veterinere gittikçe farklı bir hastalığı çıkıyor Benek'imin... şimdi de böbrekleri şişmiş o yüzden yürüyemiyormuş kabızlıkla, kafasını vurmasıyla vs. hiçbir ilgisi yokmuş. Yürüyememesinin sebebinin böbreklerinin şişmiş olması da kesin bir tanı değil, sadece tahmin. Tedaviye başlandı ne olacak ne bitecek hiç bilmiyorum. Belki bu bitecek başka bir şey çıkacak hiç bilmiyorum...