Kedim ile Seyahat Önerisi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

aazdenkur

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar merhaba, bundan 3 hafta kadar önce 5 aylık bir kedi sahiplendim. Bu hafta sonu kocaeliden fethiyeye gideceğim. Nerden baksanız 12 saat yol. Kedi göğüs tasması ve kedi taşıma kabı aldım. Göğüs tasmasına alışamadı. Oynuyor, yerlere yatıyor falan. Tasmayla gezmiyor. Zaten evde besliyorum. Sadece tuvalete gideceği zaman, evim müstakil olduğu için dışarı çıkarıyorum. Yolda bu tuvalet meselesini nasıl halledebilirim. Kendi arabaö ile yolculuk yapacağım. Tasmaya ve kedi kabına da alıştıramadım. İçinde sıkıntı çıkarmıyor ama normal şartlarda içine yatmıyor. Koltukta falan yatıyor. Ya da kucakta. Siz evcil hayvanınızı nasıl gezdiritorsunuz. Uzun yola nasıl çıkarıyorsunuz. Öneri ve deneyimlerinizi bekliyorum.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Seyahete çıkmadan birkaç saat önce kusmaması için mama ve su vermeyi kesmenizi tavsiye ederim. Yolda giderken yalnızca mola verdiğinizde açlığını bastıracak kadar küçük porsiyonlarda besleme yapabilirsiniz. Seyahat için alabileceğiniz evcil hayvan koltukları var. Eğer 12 saat yolu kabında gitmesini istemezseniz evcil hayvan koltuklarına göz atmanızı tavsiye ederim. Eğer koltuğa gerek duymazsanız mecburen taşıma kabına koymanız gerekir, arabada serbest gezmesi hem sizin hem onun canını tehlikeye atacaktır. Tuvaletini yapması için dışarı çıkaracağınız zaman tasmasını mutlaka takmalısınız. Evde tasmayı istemiyor olabilir ancak tuvaleti gelmişse tasmayı önemsemeyecektir.

aazdenkur

Hayvansever
Kedi Dostu
Seyahete çıkmadan birkaç saat önce kusmaması için mama ve su vermeyi kesmenizi tavsiye ederim. Yolda giderken yalnızca mola verdiğinizde açlığını bastıracak kadar küçük porsiyonlarda besleme yapabilirsiniz. Seyahat için alabileceğiniz evcil hayvan koltukları var. Eğer 12 saat yolu kabında gitmesini istemezseniz evcil hayvan koltuklarına göz atmanızı tavsiye ederim. Eğer koltuğa gerek duymazsanız mecburen taşıma kabına koymanız gerekir, arabada serbest gezmesi hem sizin hem onun canını tehlikeye atacaktır. Tuvaletini yapması için dışarı çıkaracağınız zaman tasmasını mutlaka takmalısınız. Evde tasmayı istemiyor olabilir ancak tuvaleti gelmişse tasmayı önemsemeyecektir.
kedi koltuğunu koyacak arabada yer yok açıkcası. 4 kişi yolculuk yapacağız. Arka koltuk 3 kişilik 2 kişi arkada zaten kedinin kabını da ortaya koymayı düşünüyoruz. Açlığını bastıracak kadar yemek verme önerisini verdiğiniz iyi oldu. Onu bilmiyordum. Tasmasını takınca yerde falan yuvarlanmaya başlıyor ama yapacak bir şey yok. Mola verdiğimde takacağım. Artık yuvarlansa falan da tuvaletini yapması için dışarı çıkaracağım zaman mecburen tasma gerekli olacak. Ama ben yanındayken utanıp yapmama ihtimali var mı? Öyle bir efsane vardır. Kediler insanlar gibi tenha bölgelerde ihtiyaçlarını gideriyor diye :) Benim gözlemlerim de öyle. Bu yüzden ben tasmasının ipini tutarken nasıl tuvaletini yapacak ki? Sizin kediniz bu tür utanç sorunu yaşadı mı?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer tuvaleti gerçekten gelmişse siz dışarı çıkardığınız an tuvaletini yapacaktır. Arabada giderken kabına tuvaletini yapma ihtimaline karşı mutlaka kabın altına çiş pedi veya bez serin. Yolculuk sırasında strese girebileceğinden tuvaletini yapmama, yemek yememe ihtimali de var. Bu durumda kedinizi fazla zorlamamalısınız.