Kedim Hasta Yardım..

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Yasinkee

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba Kedimi kısırlaştırmıştım 3 gün sonra kontrole gittim ateşi var azcık dedi ateş düşürücü iğne yaptı eve giderken hava soğuktu malum Ankara ne beklersin eve geldik 1 saat falan normaldi gecesinde uyumaya başladı yemek yemesi için mama kabının yanına götürüyorum yiyiyor kendi kalkıp gitmiyor 3gündür yatıp uyuyor oğlum sabah 3 ml kontil verdim belki iç paraziti varsa diye. Eve geldim hala yatıyor arada bi kalkıp etrafa bakıp yeniden yatıyor bişey olmasından korkuyorum ne yapabilirim üşüttümü acaba?

Cemgineer

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba,

Bunlar uzmanlık gerektiren konular olsa da, kedi bünyesine bağlı olarak narkoz atma süresinin 3 ila 7 gün arası sürdüğünü duymuştum. Hatta bir arkadaşımın British cinsi kedisi 8. günde başladı kendine gelmeye. Öncelikle veteriner ile telefonda görüşüp durumu anlatmanızı öneririm. Korkulacak bir şey olduğunu sanmıyorum ama en azından içiniz rahatlamış olur.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Konunuz kedi hastalıkları ve tedavisi kategorisine taşınmıştır.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Keşke ihtimale değil kesinliğe dayanarak ilaç verseydiniz. Kısırlaştırma sonrası iştahtan kesilme, halsizlik, ateş, tuvaletini yapmama gibi problemler en başta gelir. Bazı kediler ameliyat sonrası gün içerisinde toparlasa da bazılarının kendine gelmesi 10 günü bulur. Veterineriniz gerekli ilaçları verdiğini düşünüyorsa siz sadece az da olsa besin ve su tüketmesini sağlamalısınız. Bu süreçte sevdiği besinlere yönelmenizi tavsiye ederim. Su içmezse yaş mama gibi vücudunun su ihtiyacını biraz olsun karşılayacak besinler vermenizi tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

Yasinkee

Hayvansever
Kedi Dostu
Keşke ihtimale değil kesinliğe dayanarak ilaç verseydiniz. Kısırlaştırma sonrası iştahtan kesilme, halsizlik, ateş, tuvaletini yapmama gibi problemler en başta gelir. Bazı kediler ameliyat sonrası gün içerisinde toparlasa da bazılarının kendine gelmesi 10 günü bulur. Veterineriniz gerekli ilaçları verdiğini düşünüyorsa siz sadece az da olsa besin ve su tüketmesini sağlamalısınız. Bu süreçte sevdiği besinlere yönelmenizi tavsiye ederim. Su içmezse yaş mama gibi vücudunun su ihtiyacını biraz olsun karşılayacak besinler vermenizi tavsiye ederim. Geçmiş olsun.
Teşekkür ederim şırınga ile su vericeğim şimdi arada birde yaş mama yiyor zaten sadece huysuz bi şekilde sıcağa yatıyor 15 dk kalkıyor o yüzden endişe ediyorum birşey olacak diye.
Ek olarak :
Veteriner bana o birçok şeyden kaynaklanır iç parazit de olabilir dediği için kontil verdim. Herhangi bir sakınca görmedi.

Yasinkee

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba,

Bunlar uzmanlık gerektiren konular olsa da, kedi bünyesine bağlı olarak narkoz atma süresinin 3 ila 7 gün arası sürdüğünü duymuştum. Hatta bir arkadaşımın British cinsi kedisi 8. günde başladı kendine gelmeye. Öncelikle veteriner ile telefonda görüşüp durumu anlatmanızı öneririm. Korkulacak bir şey olduğunu sanmıyorum ama en azından içiniz rahatlamış olur.
Hmm peki az yemek yemesi ve çok uyuması normal mi acaba?

Cemgineer

Hayvansever
Kedi Dostu
Hmm peki az yemek yemesi ve çok uyuması normal mi acaba?

Tabi ki şöyle düşünün, insan bile ameliyat narkozu sonrası kendisine en erken 24 saat sonra geliyor. Bu canlara doz ayarı yapamadıkları için, her bünye de farklı olduğu için böyle etkileşim yaşamış olması çok normal. @socrabbit 'in önerilerini dinlerseniz bu süreci sancısız geçirirsiniz 🙏 Tekrar geçmiş olsun.