Pomeranian Boo

Kedim hapşuruyor ve gözleri ıslanıyor

1180x200 Reklam Alanı

turret001

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
5 Kas 2019
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
Karabük
Merhaba, evde bakmadığım bir kedi bu. Mamasını suyunu veriyorum sadece, apartman kedisi. Fakat kendisi hasta oldu, ilk gün bir çok kere hapşurdı, şu anda hapşurması azaldı fakat sanırım burnu tıkandı. Gözleri ıslak olmaya başladı ve artık sevince mırlamıyor. 3 gündür eve aldım, kaloriferin dibine yatak yaptım fakat iyileşiyor gibi durmuyor. Benim de sınav haftam, hem vizelere çalışıyorum hem kediye bakmaya çalışıyorum ve önümüzdeki hafta 1 haftalığına şehir dışına çıkacağım fakat aklım kedide kalacak.

İyileşmesi için yapabileceğim bir şey var mı? Veterinere götürecek param da yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
 

Cemgineer

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
29 Eki 2019
Mesajlar
28
Tepkime puanı
20
Puanları
3
Konum
Çorlu/Tekirdağ
Kedi nezlesi olma ihtimali yüksek. Bireysel olarak yapabileceğiniz çok da fazla bir şey yok aslında. Düzenli olarak yemek yemesine ve su içmesine dikkat etmek lazım. Islak gözlerde akıntı başlar yakında. Burnuna dokunmanıza izin veriyor mu? Eğer kuru iken sıcaklığı hissediyorsanız nezle olmuştur (normal vücut sıcaklıkları 39 derece civarıdır ama burunlarını etkilemez bu durum).

İyileşmesi için ilaç tedavisi önerilmektedir. İnsanlardaki gibi "yatıp dinlenirsem geçer" durumu maalesef onlar için geçerli olmuyor. Şimdiden çok geçmiş olsun 😔
 

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Katılım
5 Mar 2019
Mesajlar
2,846
Çözümler
11
Tepkime puanı
1,314
Puanları
113
Konum
Eskişehir
Bir veterinerle konuşup sokak kedisi olduğunu ve yeterli bütçeniz olmadığını söylerseniz sizden yalnızca ilaç parası alabilir veya tedavisini ücretsiz yapabilir. Vitamin takviyesi yapmanızı tavsiye ederim. Yoğurt, peynir, yumurta, ciğer, taşlık verebilirsiniz. Gözlerindeki durumun ilerlememesi için demlenmiş çayı pamuk yardımıyla gözlerine sürebilirsiniz.
 

Benzer konular