Kedim gün boyu eve geri dönmedi.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

aresbey97

Hayvansever
Kedi Dostu
kedim yeni taşındığımız evde 6 7 aydır dışarı çıkıp eve geri dönmeye alıştı, dışarıda tehlike sayılabilecek hiçbir şey yok insan çok az sokak hayvanları birbirleriyle çok iyi anlaşıyor araba yok denecek kadar az ama bu öğlen çıktı ve hala geri dönmedi. kendisi erkek ve kısırlaştırılmamış acaba kızgınlığa girdi ve bir kaç gün gelmeme durumu falan var mı? bu konuda çok bilgim yok. kedisi evden gidip bir kaç gün sonra geri dönen arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Sokakta her zaman risk vardır , kendi kendine bile sakatlanıp eve donemeyebilir.

Kısır olmaması özellikle kızgınlık döneminde böyle şeylere sebep olabilir. Ayrıca tüm aşıları yapıyorsanız bile büyük ihtimal hastalık kapacaktır.

Umarım geri döner.

Slausy

Hayvansever
Kedi Dostu
kedim yeni taşındığımız evde 6 7 aydır dışarı çıkıp eve geri dönmeye alıştı, dışarıda tehlike sayılabilecek hiçbir şey yok insan çok az sokak hayvanları birbirleriyle çok iyi anlaşıyor araba yok denecek kadar az ama bu öğlen çıktı ve hala geri dönmedi. kendisi erkek ve kısırlaştırılmamış acaba kızgınlığa girdi ve bir kaç gün gelmeme durumu falan var mı? bu konuda çok bilgim yok. kedisi evden gidip bir kaç gün sonra geri dönen arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi?
Evet Normal benim kedim 3 gün gidip gelmediği oluyordu geldiğinde kafasına hafifçe vurarak yanlış olduğunu anlatabilirsin eğer cins kedi ise çalmış olabilirler

Elif çomruk

Hayvansever
Kedi Dostu
Sokakta kontrolsüzce gezmesi çok yanlış bir hareket.Kediyi başkası sahiplenebilir,zehirlenebilir,ezilebilir,köpekler parçalayabilir,fip kapabilir.......Kısır değilse büyük ihtimal işaretlemeye gidiyordur.Kendi kokunuz olan bir eşyayı evin önüne koyup mekanı bulmasını kolaylaştırabilirsiniz ama kedilerin yön bulma yeteneği kuvvetlidir.Sabaha dönmezse çıkıp aramanızı tavsiye ederim