Kedim Geceleri Uyutmuyor Lütfen Yardi̇m

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Suskokedi

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedim 8 aylık erkek bir kedi ve kızgınlığa girdiginden beri geceleri uyutmaz oldu gecenin 3unde canını alıyoruz gibi miyavliyor evde kimseyi uyutmuyor nisanda kisirlastiracagiz önceden dayanıyordum ama artık dayanilmaz bir hal aldı rahat uykuya hasret kaldım birde sabahın 7sinde aynı miyavlamalarla devam ediyor gündüzleri uyutmamayi denedim gece uyusun diye ama bu sefer bana karşı mesafe koydu başka çözüm olarak gimcat anti stres kullanayim dedim vücudunu rahatlatsin uyusun ama hiçbir etkisi yok ben ne yapacağım cidden bilmiyorum kisirlastirinca böyle kalmaz değil mi

Çözüm
İki durumun da artı ve eksisi var.
10-12 Aylık aralığında yapıldığında, kedi kızgınlığa daha önce girmiş olduğundan kanser riski daha az önlenebilirdir. Aynı zamanda kızgınlıktan kalan davranışlarını sürekli hâle getirme ihtimali vardır. İyi yanıysa gelişiminin hemen hemen tamamlanmış olmasıdır.

6. Ay ve öncesinde yapılmasının artısı ise kedi yüksek ihtimalle henüz kızgınlığa girmemiş olduğundan olumsuz davranışlar kalıcı hâle gelmez. Ameliyat daha rahat gerçekleşir. Ancak olumsuz yanı uzun kemiklerin büyüyememesi, kıkırdakların kapanmaması şeklinde söylenebilir.

İkisinin de farklı olumlu yanları olduğundan burada veteriner hekim görüşü ikiye ayrılıyor ve iki tarafta kendi için en doğru olanı uyguluyor. Kesin bir şey söylemek...

Suskokedi

Hayvansever
Kedi Dostu
İki durumun da artı ve eksisi var.
10-12 Aylık aralığında yapıldığında, kedi kızgınlığa daha önce girmiş olduğundan kanser riski daha az önlenebilirdir. Aynı zamanda kızgınlıktan kalan davranışlarını sürekli hâle getirme ihtimali vardır. İyi yanıysa gelişiminin hemen hemen tamamlanmış olmasıdır.

6. Ay ve öncesinde yapılmasının artısı ise kedi yüksek ihtimalle henüz kızgınlığa girmemiş olduğundan olumsuz davranışlar kalıcı hâle gelmez. Ameliyat daha rahat gerçekleşir. Ancak olumsuz yanı uzun kemiklerin büyüyememesi, kıkırdakların kapanmaması şeklinde söylenebilir.

İkisinin de farklı olumlu yanları olduğundan burada veteriner hekim görüşü ikiye ayrılıyor ve iki tarafta kendi için en doğru olanı uyguluyor. Kesin bir şey söylemek mümkün değil gibi. 🤷‍♀️
Evet haklısınız şu an 9. Aya vardı ve geceleri cidden dayanılmaz susturmak imkansız veterinerliyle konuşup mümkünse ve uygunsa gerekli tahlillerden sonra yapmasını rica edeceğim verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Rica ederim, aklınıza takılan bir soru olursa daima bize sorabilirsiniz. :)